Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » UniCredit banknál vett fel...

UniCredit banknál vett fel valaki hitelt? Az ismeretségi körömben senki nem vett itt hitelt.

Figyelt kérdés
Olyan mértékben megemelkedett a havi törlesztőm, hogy úgy érzem egyedüli hiteles vagyok és rajtam hajtanak be mindent...
2009. nov. 13. 08:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Deviza alapú a hiteled? Mikor vetted fel a hitelt?
2009. nov. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen deviza alapú autóhitel, 2007-ben vettem fel. Szerintem nagyon sokat törlesztek. De nem látok kiutat. :( Voltam már más bankoknál is nem vállalnak át.

2750000-et vettem fel, a héten kaptam egy értesítőt. Jelenlegi árfolyammal számolva még 2800000 valamennyi van még hátra, röhej és már 26 hónapja törlesztem.

2009. nov. 13. 19:35
 3/12 anonim ***** válasza:

Próbáld meg az AXA banknál kiváltani a hiteled.

Ott most nagyon jók a kamatok.

Jobban jársz velük mint az UniVredittel

2009. nov. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2007-ben, amikor felvetted a hitelt, a svájci frank árfolyama 140-145Ft/CHF volt. Most 180Ft/CHF körül mozog. Ez a törlesztő részletedben, illetve a tőketartozásodban úgy mutatkozik meg, hogy 25-30%-os emelkedés történt. Ez mellett emelt minden bank kamatot, így valóban az egekbe szöktek a törlesztő részletek. Nem csak az Unicreditnél, sajnos mindenhol így van.
2009. nov. 15. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
AXA bankot felejtsd el, kizárólag ingatlan fedezet mellett nyújtanak jelzáloghitelt, semmi közük az autó hitelekhez.
2009. nov. 15. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi.

Jelzálogosat nem akarok, a lakást nem akarom "feltenni".

2009. nov. 15. 15:06
 7/12 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, akarod-e, bírod-e fizetni így az autó részleteit. Szükséged van-e erre a kocsira?


Nem megoldás, ha visszaadnád a banknak, mert akkor még rá kéne fizetned egy rakás pénzt. Lehet, milliós nagyságrend is, hiszen a tőketartozásod nőtt, a kocsi értéke meg drasztikusan csökkent, ráadásul mindenféle egyéb költségeket is rád vernek ilyenkor.


Ha el tudnád így adni hitelestől az autót hitel átvállalással, az nagy csoda lenne, de lehet, találsz olyan madarat, aki esetleg átvenné. Mivel manapság nem lehet önerő nélkül kocsit venni, így még akár találhatsz is valakit, akinek megfelel egy két éves kocsi 100%-ban részletre. Neked az lenne ebben az "üzlet", hogy a banktól megszabadulsz költségek nélkül, igaz az autótól is.

Ha meg akarod tartani az autót, vagy nem tudod eladni, leadni, de gondok vannak a megemelkedett részletekkel, a házra a jelzálog talán mégis jobb megoldás lenne, mint a mostani autó hitel. Jóval alacsonyabb havi részleteket fizetnél, igaz sokkal hosszabb ideig.

Erre a helyzetre nincs jó megoldás, csak kevésbé rossz.

2009. nov. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólást.

Munkám illetve a család miatt szükségem van az autóra, ezért is vágtam bele a hitelbe.

Hát igen, tudom, hogy az autó nem ér annyit mint a hátralévő hitel+ költségek. Gondolkoztam, hogy beszámíttatom egy új de kisebb 3 ajtós autóba, de a fennmaradó hitel megmarad ill. az új autó is plusz pénzbe kerülne. Na mindegy egyenlőre még fizetem a részleteket, de nehezen tolerálom, hogy még mindig magas a törlesztőm. Az ehónapi is 39500 Ft. :( Indultam 29000-ről. De én voltam a hülye, hogy beleugrottam. Ez van.

Egyetlen normális kiút a hitellel történő eladás lenne, de annak is lennének költségei.

Végül is a kérdésemet azért tettem fel, hogy van-e valaki aki rajtam kívül ennél a sz@r banknál vett fel hitelt....

2009. nov. 16. 11:51
 9/12 anonim ***** válasza:

Az elmúlt évben minden banknál ugyanígy jártál volna a deviza alapú hitellel, mert az, hogy a CHF árfolyama 20-30%-ot emelkedett, annak semmi köze ahhoz, hogy melyik banknál van a hiteled.

Nem kedvencem az Unicredit, de hidd el, más bankoknál ugyanígy nyögik az emberek ezt a helyzetet, sehol sem jobb. A forint alapú hitelek kamata még mindig az égben van, 1-2 éve pedig még magasabb volt, autót így senki nem vett forint hitelre, tehát bárhol vettél volna fel hitelt, most ugyanebben a cipőben járnál.

(Hiteltanácsadó vagyok és látom a régi ügyfeleimnél ugyanezt, igaz ők nem lepődtek meg a megemelkedett részleteken, mert előre felhívtam a figyelmüket rá, hogy csak annyi hitelt vegyenek fel, hogy egy esetleges emelkedést is kibírjanak.)

2009. nov. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Persze én is tisztában voltam vele, hogy az árfolyam emelkedhet-csökkenhet. De nem gondoltam rá, hogy ilyen mértékben. Ha kiszámolom, hogy a frank mennyit emelkedett, nem akkora összeg jön ki, mint amennyivel többet fizetek/fizettem. Tehát a hangsúly a bank mindenféle költségén van. :(

Egy barátomnak a Merkantilnál van autóhitele. Fix törlesztős, a negyedéves külömbségek hozzáadódnak és a futamidő végén fizeti ki. Szóval neki sokkal kedvezőbb a hitele: negyed év alatt nem jön rá neki annyi mint nekem 1 hónapban. :( Miért van ez?

A másik az, hogy az én szemét bankom nem tájékoztat, csak ha kérem. Értem ezt úgy, hogy 1 évben egyszer ingyen megmondják, hogy mennyi az adósságom. Nem kellene ezt önként, automatikusan legalább évente megküldeni az ügyfeleknek? Plusz azt sem tudom per pillanat, hogy milyen kamatok alapján számolnak... röhej... A fent említett merkantilosnál pl. minden negyedéves egyenlegközlőn havi bontásban írják a frank "árát", a kamatokat, hátralévő tartozást és időszakot.

2009. nov. 17. 14:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!