Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi önerő kell egy XXII....

Mennyi önerő kell egy XXII. kerületi lakáshoz Fundamentánál?

Figyelt kérdés
Fundamenta lakáshitelnél már tudom, hogy számít az ingatlan hol helyezkedik el. Viszont nem tudom, hogy Budapesten belül is számítanak a kerületek? Konkrétan egy xxii. Kerületi panel lakásról lenne szó, van 3M ft önerőnk és a lakás 11,5M Ft-ba kerülne. Biztos, hogy hitelképesek lennénk (ketten 550e Ft nettó és nincs egy hitelünk se). A kérdés, hogy ilyenkor elég a 3M önerő? Vagy ne is próbálkozzunk?

2013. okt. 27. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Sok múlik azon, hogy van-e már Fundamentátok és van, mióta fizetitek, milyen módozat és mennyi megtakarítást fizettek havonta?
2013. okt. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Még csak most kezdtük el a megtakarítást, ergo nincs még semmilyen megtakarítás. 8-as módozat(??) (azon belül 9 éves időszak), egyelőre 4 szerződést (4x20,000) kötöttünk, de még nem volt befizetés.


A hitelen pedig azért gondolkozunk, mert most albérletre költöm azt a pénzt, amivel többet kellene a hitelre már

2013. okt. 27. 17:27
 3/9 anonim ***** válasza:

Ok, ha jól sejtem, 821-es módozatot kötöttetek, 3.220.000Ft a szerződéses összeg.

Mivel még csak most kezdtétek a megtakarítást, az Azonnali Áthidaló kölcsönre lesztek jogosultak, aminek a kamata jelenleg 7,9%.


Ez jelenleg az egyik legdrágább hitel, amit manapság lakásvásárlásra igényelhetsz, és még az összes induló költséget is meg kell fizetned a 8,5M Ft-ra.

Értékbecslés 24.000Ft

Tulajdoni lap lekérdezés díja 2x4000Ft

Közjegyző 40-50.000Ft

Folyósítási jutalék 127.500Ft (!)

Ez alsó hangon 200.000Ft...


A Fundamenta a forgalmi érték 75%-át nyújtja hitelbe, így ha a becslő nem húzza le az ingatlan értékét, akkor 11,5M*0,75= 8,625Ft, tehát elméletileg jó lehet, de mi van, ha lehúzza az értékét?

Nem díjaznám, ha megkötöm az adásvételit, kifizetem az ügyvédet, a foglalót, az értékbecslést, majd közlik, hogy kellene még önerő.


Én a helyedben olyan bankot választanék, ahol alacsonyabb a kamat, minden induló költséget áll a bank és még az ingatlant is lehet 80%-ig terhelni hitellel, így azért egy kicsit biztonságosabb a vásárlás. A Fundamentákat ugyanúgy fel tudod használni a banki hitelhez is, tehát ott is 9 éves lenne a hiteled, csak kb összességében 1 millió Ft-tal olcsóbb.

2013. okt. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A fundamentál vagy OTP-nél pl hogy működik a folyósítási díj? Ha a példánál maradnáunk, a megállapított 8,5M Ft megadnák, ilyenkor a Fundamenta 127ezer forintot kéri ergo kp-ban vagy más hitelfolyósításokhoz hasonlóan "hozzácsapják" a főhitelhez és nem 8,5M-el tartozok a banknak, hanem 8,675-el?
2013. okt. 27. 21:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Mindkét verzió működik, viszont ha azt kéred, hogy csapják hozzá a folyósítási jutalékot a hiteledhez, akkor arra számíts, hogy ez a többlet is ráterhelődik jelzálogként az ingatlanra, így viszont még neccesebb a helyzet, hiszen ha a becslő csak egy kicsit is alacsonyabbra becsüli az ingatlant, mint a vételár, már nem fér rá a hitel.
2013. okt. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon járatos vagy ebben a témában, szóval bocs, ha még faggatlak :)

Az értékbecslő, ha kijön és felméri az ingatlant, akkor már rögtön publikus lesz számunkra is a megbecsült ár? Ilyenkor nem lehet "alkudozni" a becslővel? (nyilván ez most nem hivatalos kérdés).


Ill, ha jól értem, akkor egy elég komoly költséget ki kell adnom az elején (ügyvéd~100e, közjegyző~50e, tulajdoni lapok~10e, értékbecslés~30e) és csak ezután derül ki, hogy megkaphatom-e a hitelt vagy sem?

2013. okt. 28. 13:00
 7/9 anonim ***** válasza:

Az értékbecslőkkel (ma már) nem igazán lehet alkudozni, mivel az állásukkal játszanak.


Tökéletesen látod a helyzetet, egy rakás költséged felmerül addig, mire kiderül, az ingatlan elbírja-e a kért hitelt. ha esetleg nem megy a hitel, akkor elgondolkozhatsz, hogy elő tudod-e teremteni a különbözetet, vagy bankot kell váltani, viszont akkor bukod a becslés díját, a takarnet díjakat, szerződésmódosítási díjat számol fel az ügyvéd...


Igen, eléggé "járatos" vagyok a témában, mert az a munkám, hogy hitel ügyekben naprakész legyek:)


(drága az ügyvéded, lehet jó ügyvédet találni 0,5%-ért is, csak jó helyen kell keresni:)).

2013. okt. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
+válasz.: Nem a becslő nem fogja megmondani azonnal az eredményt, mert azt még ki kell számolnia, el kell küldeni a bankba, ahol azt felülvizsgálják, jóváhagyják, tehát csak később lesz biztos eredmény.
2013. okt. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Leírnád, hogy mi történt eddig, meg van már a lakás? Mennyi idő volt a hitelbírálat?
2014. márc. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!