Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 2008-as Telecomos tartozást...

2008-as Telecomos tartozást akar most 2013-ban behajtani rajtam az eos-faktor. Úgy tudom hogy a közüzemi tartozások elévülése nem öt, hanem 1 év.6000 Ft-ról van szó, de én elvből nem akarom kifizetni. Ti jártatok már így?

Figyelt kérdés
Ráadásul egyetlen felszólítást sem kaptam 5 év alatt a Telecomtól, hanem kivárták az 5 évet és átadták behajtónak. Mocskos büdös banda. Nem is értem mit hisznek ezek magukról!? Az eredeti szerződés tuti nincs meg, sőt, azóta már vagy 3-szor váltottunk szolgáltatót, és ami legszebb, hogy most is náluk vagyunk, csak most T-Com néven futnak ugye. Sok kérdés felvetül bennem, például amikor ezt a mostani szerződést megkötöttem velük, akkor miért nem szóltak, hogy van náluk tartozásom, mert biztosan látták, hiszen egy szolgáltató sem enged úgy szerződni, hogy régről van náluk valami adósságod. Kérdem én, miről beszélünk? Annyira felháborító ami ebben az országban pénzbeszedés jogcímén folyik, hogy az valami elképesztő. Én ezt elvből nem akarom kifizetni, mert akkor csak röhögnek a markukba, hogy na, még egy palimadár akit lehúztunk, hehe. Hát engem ugyan nem fognak, az tutibiztos.

#tartozás #behajtás #Telecom #5 év elévülés
2013. nov. 5. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy közüzemi tartozásnak valóban 1 év-e az elévülési ideje, viszont a telefon (se a vezetékes se mobil) az nem közüzem (víz, gáz, villany, távfűtés a közüzem).
2013. nov. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fizesd ki. Felejtsd el az elveket, mert ha kamatot tesznek rá és perelnek ezért a piti ügy miatt, még a per költséget is neked kell fizetni. Nem hiszem hogy jobb lesz úgy...
2013. nov. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Milyen silány elvek azok, hogy nem akarjuk kifizetni a tartozásunkat? Ezt ki nevelte beléd?
2013. nov. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha jobban alszol tőle, várd meg míg letiltják a fizudból.
2013. nov. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hogy ki nevelte belém, az nem ide tartozik, köszönöm az elmés választ, a baj az, hogy erről a tartozásról én papírt nem látta soha a szolgáltató részéről, tehát nem is bizonyított, hogy létező tartozás, azért mert ők kitalálták. Erős a gyanúm, hogy lehúzás az egész...
2013. nov. 6. 05:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Attól függetlenül, hogy nagyfiúnak gondolod magad, még nekik lesz igazuk. Nem kell fizetni, húzódhat az ügy. Ők ráérnek. Nem a te párezer mostani Forintod nekik a nyereség, hanem majd amikor néhány éven belül a százezret, majd a milliót fogja verdesni. Nekem, nekünk mindegy... Te életed, te döntésed. Mi csak tanácsot tudunk adni.
2013. nov. 6. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez nem gyanú kérdése. Te pontosan tudod, hogy amikor eljöttél a szolgáltatótól, amikor bebattyogtál, hogy csókolom, búcsúzzunk el egymástól, akkor volt-e tartozásod, vagy nem. Pontosan tudod. Tudod, hogy volt, csak most reménykedsz olyanokban, hogy már elévült, és mérges vagy magadra, hogy nem rendezted azt a 200Ft-ot akkor és ott. Ostorozod magad, hogy miért bíztál benne, hogy 200Ft-ot majd csak úgy elengednek, és hogy azzal biztosan nem fognak foglalkozni.


Ha meg tudod, hogy nincs tartozásod, akkor meg mire föl a kérdés, menjetek bíróságra, aztán kész. Ha nyersz, a bíró meg fogja velük fizettetni minden ezzel kapcsolatos költségedet és károdat.

2013. nov. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!