Ha valaki pszichiátriai beteg, épp nincs észnél és aláír egy szerződést egy szolgáltatóval, akkor az érvényes?

Figyelt kérdés
Orvosi igazolással alá tudjuk támasztani,hogy a szerződés aláírásának idején nem tudta az illető,hogy mit csinál,olyan állapotban volt.
2013. nov. 13. 16:34
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
gondnokság alatt áll az illető?
2013. nov. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs gondnokság alá helyezve, akkor sajnos érvényes a szerződés, csak hosszadalmas (és költséges) bírósági eljárással lehet esetleg érvényteleníteni...


Szóval, a lényeg : aki nem beszámítható, azt sürgősen gondnokság alá kell helyezni, így aztán bármit ír alá, az nem lesz érvényes!

2013. nov. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nincs gondnokság alatt.Viszont annyira zavart volt abban az időszakban,amit orvosok is igazolnak,hogy nem tudta,mit tesz.Konkrétan saját lányát nem ismerte meg.
2013. nov. 13. 17:34
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

A szerződések akkor érvényesek általában, ha a "teljes felelősség tudatában" írja alá az illető őket.


Amennyiben a személy vagy annak gyámja tudja igazolni, hogy nem volt felelőssége teljes tudatában az aláíró, akkor a szerződés támadható. FIGYELEM! Ez nem azt jelenti, hogy automatikusan érvénytelen!!! Hanem azt, hogy jogilag támadható, pl.: bíróságon.

2013. nov. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Helyeztesd magad sűrgősen gondnokság alá!
2013. nov. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hozzátartozóról van szó.
2013. nov. 14. 14:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Velem volt ilyen helyzet, akut pszichózisban voltam, azt sem tudtam, milyen nap van, stb., be is kerültem a pszichiátriára, ahol megkaptam papíron, hogy akut pszichotikus zavarban szenvedtem.

Mégis érvényes volt minden, amit tettem és aláírtam (esetemben banki ügy).

2014. febr. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!