Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy működik a mobilbankár"ság"?

Hogy működik a mobilbankár"ság"?

Figyelt kérdés
Valaki le tudná nekem írni nagy vonalakban? Munkaidő, időbeosztás, jutalék, honnan szereznek kuncsaftot, saját autóval járnak-e stb...
2009. nov. 18. 14:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindegyik cég más. Valahol bizonyos idő után kapsz mobilt,laptopot,stb,valahol csak fizetik a benzint. Kuncsaftok után neked kell menned,havonta képzés,értekezlet,én lemondtam róla,mert 2 kollégám is csinálja és bizony nehéz.
2009. nov. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Többféle lehetőség van. Teljesen kezdőként, tapasztalatok, szakmai tudás nélkül azt tanácsolom, nézz körül néhány nagyobb pénzügyi tanácsadó cégnél, vagy olyan pénzügyi termékeket értékesítő cégeknél, mint pl a Credit Union, City Hitelbróker, BROKERNET, OVB, stb..


Ezt a munkát többnyire vállalkozóként végezheted. Egyes bankok, ha vállalod, hogy csak az ő termékeiket értékesíted, fizetnek költség térítést is. Van, ahol kaphatsz némi fix bért, de ez ritka és nem a kezdőket veszik fel ilyen helyekre.

Ügyfeleket mindenkinek magának kell szerezni, de pl aki konkrét bankhoz szegődik el, megkaphatja a bank teljes ügyfélkörének címét, adatait feldolgozásra. Lehet hirdetni neten, vannak szakmai fórumok, de van, akinek jól megy, akár telemarketereket, szórólapozókat is megfizet. Ügyfél szerezhető ajánlással is.

Függetlenként a munkaidő rugalmas, ha már önálló vagy. Gyakorlatilag akkor dolgozol, amikor akarsz.

A jutalékok mértéke bankfüggő és termék függő. Ezekről a képzéseken, később a partner portálokon, vagy hírlevelekből értesülhetsz.

2009. nov. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából nem vagyok teljesen kezdő, a Raiffeisen-nél dolgoztam/dolgozom (most gyeden vagyok) mint telefonos hitelbankár. Szerettem csinálni és jó visszajelzéseim is voltak ezért gondoltam, hogy érdemes lenne tovább foglalkoznom vele csak gyerek mellett jobb lenne valami kötetlen beosztás.

Még van időm eldönteni, utána nézek azoknak amiket javasoltál.

Köszi, még egyszer!

2009. nov. 19. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!