Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi forint lesz 6000Ft...

Mennyi forint lesz 6000Ft tartozásból ha a bank átadja egy behajtócégnek?

Figyelt kérdés
Üdv! Ma felhívtak hogy inaktiválják a számlámat mert nem használtam egy éve. (elfelejtettem megszüntetni)Ha enm tudok fizetni akkor kiküldenek ilyen kigyúrt embereket és megvernek, amíg nem fizetek? Vagy ha nem tudom kifizetni börtönbe kell menjek? Ha igen hány hónapot esetleg évet kell üljek? És ha igen lehetőség van magánzárkát kérni? Bocs ha nagyon hülye a kérdés de még nem volt ilyen gondom sohasem. És hallottam ilyeneket hogy valakit megvertek mert nem tudott fizetni és még joguk is volt hozzá vagy mi. Előre kösz a válaszokat!
2013. nov. 19. 14:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem tudom kitől hallottad ezeket a hülyeségeket, de azoknak se volt sok eszük akik mondták, és neked sem ha azt hiszed így zajlanak a dolgok.

Kezdjük azzal, hogy nincs adósságbörtöne. Vagyis nem fogsz börtönbe vonulni mert tartozásod van egy behajtócég felé.

(ha meg mégis börtönbe mennél egyéb okok miatt, olyan nincs, hogy magánzárkát kérj..Még jó hogy nem a hilton-t választod börtönnek)

Ha jelenleg 6000 forinttal tartozol, tanácsolom, hogy fizesd ki, és nyugodtan alszol..

Ha nem fizeted, akkor többször felszólítanak, hogy adós vagy, fizetni kell. De a 6000 forint naponta egy kicsit emelkedni fog a késedelmi pótlékok miatt. Minél tovább húzod halasztod, annál több lesz a tartozásod összege.

Ha továbbra sem fizetsz, a behajtócég bírósághoz fordul. A pert megnyeri, így a megnövekedett adósságot mellé fizetheted majd az elvesztett perköltséget is. (a perköltséget mindig a vesztes fizeti ki)

Így már közelebb leszel a 60.000 forinthoz mint a 6000 forinthoz.

Ekkor jön a fizetésből levonás. (a számládról simán leveszik). Ha nem dolgozol, nincs rendszeres bevételed, akkor jön a végrehajtás.

Nem kigyúrt emberek mennek ki, hanem alkalmazottak (van amikor törékeny 50 kilós hölgy) akik leltárba vesznek mindent ami értékesíthető. Először ingatlan vagyonra, ha nincs akkor ingó vagyonra..

Ha azt mondod, hogy nincs semmid.. Akkor a behajtócég türelmesen vár. Minden évben kapni fogsz egy tájékoztató levelet (hogy sose évüljön el az ügyed) amiben leírják, hogy jelenleg mennyi a tartozásod összege.. Egyszer ha majd dolgozni fogsz (mert ugye egyszer kell dolgozni neked is, végtelenségig nem lehet fekete munkás vagy ingyenélő) abban a pillanatban lecsapnak a béredre. Vagy bármit veszel, legyen kocsi, házikó vagy bármi ingóság, rögtön lefoglalják...


Érdemes elgondolkodnod (már ha ez megy neked) hogy mi éri meg jobban

1. Kifizetni a 6000 forintot

2. Hagyni a fenébe, és évekig kínlódni a tartozással ami sokkal de sokkal több lesz..

2013. nov. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!