Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A tőzsdén el lehet érni...

A tőzsdén el lehet érni biztonságosan havi 1%-os profitot?

Figyelt kérdés
2013. nov. 22. 22:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom mit értesz az alatt, hogy biztonságosan, de kockázatmentesen biztosan nem.
2013. nov. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hát arra gondoltam, hogy kevés kockázattal. vagy mi a reális?
2013. nov. 23. 03:57
 3/11 anonim ***** válasza:
El lehet, de annak is van kockázata. Ráadásul rengeteg energiába kerül. Átlagosan 1-1,5 év kereskedés után éri el az ember, hogy nullában tudjon maradni, addig veszteni fog.
2013. nov. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Vagy ne naponta kereskedj, meg ne daytrade-elj. Jöjj rá először, hogy mi a stílusod.


Áprilisban bekú..rtam x forintot részvénybe. Most x*1,31 forintot ér.


31% 6 hónap alatt. Havi ~5,2%.


És szerintem elleszek egy életre a fundamentális alapú, hosszú távra, minimum hónapokra, de inkább évekre befektető szemlélettel. Te is előbb találd meg, hogy melyik érdekel jobban közülük. Nem csak kettő van, de két fő irányzat, amiket lehet mixelni is, mert rengeteg opciótípus van (választási lehetőség), amiken belül dönthetsz.

2013. nov. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Sz.Dia válasza:
29%

Miért szeretnél tőzsdézni?


Vannak olyan befektetések, amelyek átlagos 8-10 %ot hoznak!

2013. nov. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

Havi 8-10%-ot?


Akkor segítesz nekem menedzselni 1 ilyen befektetést?

A havi 8-10% (legyen mondjuk 10, a könnyebb számolást) ezt jelenti:


Ebbe a jó kis befektetésbe, amit az előző ír, betolok 1 millió forintot. A hozamokat pedig folyamatosan újrabefektetem.


És ez akkor havonta hoz 10%-ot, ahogy az előző is írta. Nézzük meg mennyi pénzem lesz így 1, 5, 10 és 20 év után.


Az előző válaszoló befektetését használva 1 év után az 1 millió forintomból lett 3,1 millió. Ez azért nagyon szép. Háromszorozás 1 év alatt? Fasza!


5 év alatt lássuk azt a havi 10%-ot, 1 millió forint indulásnál:


304 MILLIÓ FORINT! 5 év alatt, 1 millióból! Ilyen sokat jelent a kamatos kamat.


De mi lesz, ha az előző tanácsát továbbra is megfogadva, 10 évig tartom ezt a csodás befektetést, az 1 millió forint alaptőkével és a továbbra is 10%-os havi hozammal?

92 MILLIÁRD FORINT!


Úristen, nekem kell ez a befektetés! Sőt, 11-12 év alatt Csányi Sándort megelőzve bárki a leggazdagabb magyar lehet, csak kövesse az előző utasításait. Meg legyen 1 millió forint alaptőkéje, ami azért manapság már nem olyan sok pénz.


Kedves utolsó! Itt egy ajánlat számodra. Kezeld az 1 millió forintomat úgy, hogy hozzon havi 8-10%-ot. Legyen mondjuk 8%, nem vagyok kapzsi. A feltétel: Ha elbukod a pénzem, akkor vissza kell fizetned. De ez nem lehetséges, úgy tűnik, hiszen kockázatokról eddig szó sem volt. Hiszen vannak olyan "befektetések", amik 8-10%-ot hoznak.


És hogy mit nyerhetsz rajta? Mondjuk ha 5 évig kezeled az 1 millió forintomat havi 8%-ért, akkor abból a pénzből lesz 101 millió forint. Na, ebből 50 a tiéd, 50 az enyém. Szerintem korrekt üzlet. És két emberrel több gazdag lesz.


Kamatos kamat kalkulátor, ami havi kamatot számol:

[link]


Kérlek ha már említetted azt a havi 8-10%-ot, fejtsd ki bővebben. Mert el sem hinnéd, de valójában kicsit szkeptikus vagyok.

2013. nov. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha jó helyen forgatod (értsd jó brókernél) akkor havi 2-2,5% nettót simán el lehet érni. Csak az nem hiszi aki bérből és fizetésből él, mert az nem mer kockáztatni és nekik még mindig a banki kamatok az isten és aki el ér többet az már biztosan hazudik.:)))
2013. nov. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

2-2,5% már teljesen más tészta, mint 8-10% havonta.


A havi 2-2,5% egy hosszú távon is tartható reális hozam, ha valaki nagyon jó (embert talál), míg a 8-10% nem.


Havi 2%: Évi 26,8%

Havi 2,5%: Évi 34,4%


Havi 8%: Évi 151%

Havi 10%: Évi 213%


Remélem érződik a különbség. Csak nézzetek körbe. Warren Buffett, Soros György, Peter Lynch. Itthonról Zsiday Viktor, Szabó László, Nyilasi Attila, Vakmajom, de mindkét listát folytathatnám még.

Ezek a nemzetközi és helyi tőzsdések (sztárok, guruk, közismert emberek), akik hosszú távon is sikeresek voltak a tőzsdén, maguk szolgáltatják a példát, hogy aki elér évi 25%-ot, de azt folyamatosan, átlagban, legalább 10 évig, de akár 20-30 éven keresztül, az benne van a legjobb tőzsdések 1-2%-ában.


Lehet elérni havi 8-10%-ot, vagy akár többet is, de nem folyamatosan, hanem csak kivételesen szerencsés alkalmakkor.


Aki havi 2-2,5%-ot keres magának, vagy annyit keres neki a brókere, befektetője, pü.-i tanácsadója, az elképesztően szerencsésnek érezheti magát és ennek a valóságtartalmával nincs semmi bajom.


Csak a havi 8-10%-os állításokkal. Hiszen ennyivel ahogy mondtam, 10 év alatt Magyarország leggazdagabb embere válna bárkiből egy 1 millió forintos kezdőbefektetés segítségével.


Aki 10 év múlva megkeres és azt mondja, hogy sikerült ennyi időn keresztül elérnie ezt a hozamot (hiszen a hosszú táv számít visszatekintve), azt a világ legjobb tőzsdéseként fogom mindenhol propagálni, ígérem.

2013. nov. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%

Ha még 5 évig tudnám tartani a 2.5%-ot már atom boldog lennék.:)) Egyelőre másfél éve tartom és már ez is nagy dolog.

Igen, a 8-10% az irreálisan sok.

1. Csak az tőzsdézzen akinek van felesleges elvesztenivaló pénze ami nem fog hiányozni. Ha így fogod fel akkor lehet számítani a sikerre.

2. A tőzsde nem annak való aki összekuporgatott egy-két százezret és most nem tud mit kezdeni vele.

3. Pénzt csak pénzből lehet csinálni.

Szokásos közhelyek, de mind igaz.

2013. nov. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Pont most olvasom Benjamin Graham: Intelligens befektető c könyvét (melyről Warren Buffet írja, hogy a legjobb tőzsdei könyv, és melyhez hasonlót sem írtak még az elmúlt 40 évben). Egyik alaptétele, hogy a részvényárakat nem lehet megjósolni.


Elég sok esetet írt le, amelyben "hozzáértők" (köztük olyan is, melyet matematikusok, informatikusok és 2 Nobel díjas közgazdász menedzselt) jósolták alapjukról, hogy hosszú éveken keresztül 15-20-25%-ot fog hozni. Majd a következő 2 évben elveszítették értékének 80-95%-át.


Havi 1%-os profitot el lehet érni. Többet is. De "biztonságosan" nem.


Akik írnak arról, hogy ilyenolyan távokon ennyi és ennyi nyereségük van, azoknak lehet igazuk tapasztalataik alapján, de a rizikófaktor mindig benne van (a piac változhat, és nem biztos, hogy a jelenleg pozitívban lévők jókor, jó irányba reagálják le - lehet, hogy igen de lehet, hogy nem).


Alapfelállásban nem a kedved akarom elvenni, mert teljesen biztos, hogy a tőzsdén nagy vagyonok (is) születnek, illetve hogy tanulással és hozzáértéssel talán csökkentheted a bizonytalansági faktort, de azért a helyzet (a játszma győzelmi esélye) bonyolultabb, mint ahogy az átlagember képzeli.

2013. nov. 26. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!