Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A párom tartozása engem...

A párom tartozása engem terhel e ebben az esetben?

Figyelt kérdés
párom 6 éve vett fel kisebb személyi kölcsönt (kb 300-400 e ft) kezese volt.Nem fizette és a 6 év alatt nem tartózkodott a lakhelyén egy levelet se vett át.Fogalma sincs róla h a kezesen behajtották e már vagy sem.Mindvégig bejelentett állása volt és soha nem tiltottak a fizujából.A kérdésem az h szerintetek él még ez a tartozás?Ha mi MOST házasodunk össze és esetleg még nem tisztázott az a régi 6 ÉVVEL EZELŐTTI tartozás,akkor én most adóstársa lennék???lehet bajom az esetből? Előre is köszönöm ha van bárkinek hasznos véleménye az esetről!

2013. nov. 29. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:
mivel az adossag a hazassag elott keletkezett, neked semmi kozod hozza.
2013. nov. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Azért aggódom mert van egy ingatlanom és félek ha újra előveszi a behajtó az ügyet,akkor esetleg veszélybe kerülhet a házam a bar listás férj miatt?A házasság kötés után hozzám lesz bejelentve állandó lakcíme
2013. nov. 29. 19:32
 3/3 anonim ***** válasza:

A legokosabb, ha megkérdezel egy ügyvédet. Minden bíróságon van ingyenes tanácsadó nap, ott tudnak pontos választ adni.


De alapesetben a házasság elötti vagyon illetve tartozás mindig magánvagyon marad, azaz a tartozás a párodé, a ház meg a tied marad.

De lehet, hogy tanácsos lenne ezt valamilyen hivatalos formába rögzíteni, föként ami a te tulajdonodat illeti.

2013. nov. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!