Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi lehet a kimenetele ennek a...

Mi lehet a kimenetele ennek a hitelekkel, tartozásokkal teli életvitelnek?

Figyelt kérdés
Kiderült egy alkalmazottamról, hogy a férjével van egy milliós apeh tartozásuk, egy 8-9 milliós lakáshitelük, (azzal szórakoznak, hogy egy részét a havi törlesztőnek direkt nem fizetik be, hanem azt költik hamburgerezésre, stb., annyit, ami még nem jelenti azt, hogy a bank beavatkozik. ) van áruhitelük, autóhitelük, a közüzemekkel is rendszeresen el vannak maradva (volt már kikapcsolva gáz és telefon nekik, villany majdnem, de a kétéves kislány miatt megkönyörült rajtuk az anyja), nevetve mesélte nekem, hogy a közös költséget fél éve nem fizették ki. Tudom, hogy semmi közöm hozzá, ezért nem vele beszélem meg, csak tőlem ez az egész mentalitás olyan távol van, hogy érdekel a kimenetele ennek. Ami prémiumot most is kap majd, wellness hétvégét vesz belőle, meg új bútort, (az előzőt egy éve vette áruhitelre). Nem láttam rajta ennek a sok adósságnak semmi jelét, mert nagyon szépen öltöznek, bár én főnöke vagyok, de ő mindig, még hó végén is drágább ételeket eszik, mint én, és mi nem mentünk nyaralni, hogy tegyünk félre idén pénzt, ők több helyen is voltak. Szóval igen meglepett. Mi lesz ebből? Meddig lehet ezt csinálni? Ja, és mindezt most ő mesélte, és nevetve!!! Brrr.
2013. nov. 30. 12:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha lassú a bürokrácia, akkor pár évig. Aztán eljut olyan fázisba a tartozás, amikor végrehajtás alá kerül. Inkasszó bármire mehet, bárhonnan nullára söpörhetik a bankszámlát. A fizetéséből már a munkáltatónál fognak tiltani, így eleve kevesebbet kap majd.


Tehát egy ideig saját bőrén nem érzi, de amint a végrehajtási fázisba jut, életreszóló adósságspirál lesz belőle.

2013. nov. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagy ráfizetés, és majd te nevetsz rajta akkor.
2013. nov. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy idő után nem fog nevetni.
2013. dec. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!