Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy is van ez? Devizahitel?

Hogy is van ez? Devizahitel?

Figyelt kérdés
Valaki le tudna irni hogy hogyan van benne a szerzodesben pontosan az hogy a bankok szabadon valtoztathatjak a hitel kamatat?!!

2013. dec. 6. 08:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
A bankok NEM szabadon változtathatják a kamatot, hanem a valuta árfolyam változását KÖVETI a kamat.
2013. dec. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, ehhez csatolnod kellene a szerződésedet, hogy el tudjuk olvasni, nem?

Válaszoló, a kamatnak és az árfolyamnak SEMMI köze egymáshoz.

2013. dec. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Csatolnam en de angliaban vagyok es a szerzodes meg otthon. En arra vagyok kivancsi hogy ha egyoldaluan valtoztatjak a szerzodest akkor enn is megtehetem ha nincs benne a szerzodesben hogy n tehetem meg?
2013. dec. 6. 11:20
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen, mindkét félnek tartania kell magát a szerződéshez. Ha abban nincs rögzítve valami, akkor az nincs rögzítve.
2013. dec. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"En arra vagyok kivancsi hogy ha egyoldaluan valtoztatjak a szerzodest akkor enn is megtehetem ha nincs benne a szerzodesben hogy n tehetem meg?"


Elvileg igen, de ha a szerzödésben benne van, hogy a törlesztörészlet nem fix összeg, hanem a devizaráfolyamhoz kapcsolódóan változik, (márpedig a devizahiteles szerzödésekben EZ benne van, mégha a szóhasználatra nem is melékszem, csak a tartalmára), akkor az NEM jelenti, azt, hogy változtatták a szerzödést.

Ha ilyen esetben nem fizetsz, illetve nem AZT fizeted, amit kellene, akkor igencsak ráfizetsz, a szó szoros értelmében!!!!

2013. dec. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Es ha nem a deviza reszet nezem a szerzodesnek hanem mas pontjat...? Kulonbozo dijaket vagy barmilyet
2013. dec. 6. 13:39
 7/12 anonim ***** válasza:

A saját szerzödésedet kell igen alaposan átolvasni, mert sok esetben valahol eldugva van néhány olyan mondat, ami szerint pl. bizonyos díjakat nem fix összegben szabnak meg, hanem egyéb tényezöktöl függöen.

De ezt az adott szerzödésben kell megnézni, mert ami egy másikban van, az nem mérvadó.


A megoldás, hogy vagy elküldeted a szerzödést (esetleg beszkenelve) a jelenlegi tartózkodási helyedre és alaposan átolvasod, vagy hazautazol és ott nézel utána a PONTOS fogalmazásnak.

2013. dec. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az én ERSTE BANK szerződésemben az alábbiak vannak.


A kamat a Közjegyzői okirat III./4 pontja, szerint az alábbi módon került meghatározásra:

„A bank az Adós számára kedvezőtlen változtatására akkor jogosult, ha a tőke- és pénzpiaci kamatlábak emelkedése, a Bank forrásköltségeinek a változása ezt szükségessé teszi.”


Külön tájékoztatóban kötött egyezség az alábbi meghatározást teszi:

„A hitel kamatait a kiválasztott deviza iránti nemzetközi kereslet-kínálat alapján alakuló elszámoló árak (LIBOR, EURIBOR) határozzák meg. A kamatláb rendszeres időközönként – a megállapodott kamatperiódusoknak megfelelően – változik és a kiválasztott devizanem mindenkori piaci viszonyaihoz fog igazodni.”



Meg is írtam is a banknak, hogy tekintve, hogy a kiválasztott deviza a CHF volt és a CHF LIBOR értéke csökkent a szerződéskötés óta, ezért az ügyleti kamatnak is csökkennie kellett volna. Mivel a bank a kiválasztott devizanem mindenkori pénzpiaci viszonyainak figyelmen kívül hagyásával emelte a kamatot ezért álláspontom szerint a Bank szerződést szegett. Kérem, hogy az ebből fakadó káraim enyhítése végett a hitelem kamatát 8 napon belül saját hatáskörben számolják újra és a kölcsönfelvétel időpontjának napjától, a többlet befizetéseket helyezzék vissza a számlámra.

2013. dec. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Utolso....

Es mit valaszoltak? Visszafizettek?

2013. dec. 10. 20:11
 10/12 anonim ***** válasza:
30 nap még nem telt el. Ennyi a válaszadás határideje.
2013. dec. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!