Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Be tudják hajtani rajtam a...

Be tudják hajtani rajtam a tartozásomat, ha külföldre költözöm?

Figyelt kérdés
Tartozom bankok felé (Citi, KH, stb). Egyrészt nincs pénzem kifizetni a tartozást másrészt gyakorlatilag nem én vettem fel a hitelt csak a nevemet adtam hozzá és már elegem van. Ha elköltözöm pl. Bécsbe és ott fogok dolgozni, akkor ott is le fogják vonni a számlámról a tartozást? Ott is tudni fogják a bankok, hogy Magyar bankok felé tartozom? Ott is látják, hogy adóslistán vagyok itthon? Tehát a lényeg az, hogy tudok tiszta lappal indulni külföldön? Értelemszerűen kijelentkezem a Magyar lakcímemről és nem mondom meg, hogy hova mentem!

2013. dec. 11. 11:04
 1/10 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem beleírni, hogy a Citi pl. átadta valami követeléskezelőnek a tartozásomat, valamint még egy ügyvéd is pénzt követel tőlem (átvert) csak nem akart még beperelni, mert tudja hogy nincs pénzem.
2013. dec. 11. 11:05
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
nem, nem fogsz tiszta lappal indulni sehol. sz*rhazi vagy, aki adossagot csinal, majd lelep elole, olcso duma, hogy 'csak a nevedet adtad hozza'. hidd el a bankok nem hulyek, kb. barmeddig utanad kuldik a behajtokat, ha megfeleloen sok penzrol van szo. meglepoen jol mukodik amugy az Union belul az ilyesmik kovetese, ugyhogy hiaba probalkozol.
2013. dec. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Látom jó Magyar módjára rögtön höbörögsz, ha a másik kilépne ebböl az országból és új életet kezdene... Viszont legalább megtudtam a válaszodból, hogy EU-n kívülre kell költöznöm. Egyébként a banki tartozások kb. 3 millió Ft. Azért az érdekelne, hogy hogy talalnak meg, amikor azt sem tudják hova költöztem. Nevet változtatok és másik országba letelepedem.
2013. dec. 11. 11:26
 4/10 anonim ***** válasza:
Az elvi lehetőség megvan rá, hogy külföldön is behajtsák a tartozást (akár EU-n kívül is), de a gyakorlatban nem tudom ez mennyire működik, szerintem nem nagyon.
2013. dec. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
jo magyar modjara hoborgok, hogy a hozzad hasonlo ingyenelok sz*rhaziak miatt annyi a hitelkamat, amennyi, es annyi az ado, amennyi.
2013. dec. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem akarlak bántani, mert elég teher lehetsz önmagad számára is, így csak tájékoztatásul mesélek el egy érdekességet. A Magyar Nemzeti Bank (MNB) amely egy teljesen önálló intézmény, folyamatosan nyomon követi a gazdaság állapotát és a piaci helyzetet. A munkanélküliség, infláció, gazdasági növekedés és még rengeteg más értéket alapulvéve a bank tanácsa közösen meghatározza az ország fizetőeszköze (Forint) számára az irányadó alapkamatot. A lakossági bankok pedig ez alapján az irányadó kamat alapján ajánlanak neked hitelt / betétet ugyanis a lakossági bank az MNB irányadó kamata szerint fizet / kap kamatot az MNB-től pl. amikor a bank tartalékképzés céljából elhelyez az MNB-nél pénzt vagz amikor egy másik banktól kölcsönöz. Abba már nem megyek bele, hogy mikor emeleik / csökkentik az irányadó kamatot, ha gondolod okosodj.


További szép napot, egyszer majd csak levetkőzöd azt a Magyar mentalitást miszerint mindenről a bankok tehetnek.

2013. dec. 11. 13:06
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
te meseld mar el hol olvastad ki, hogy szerintem mindenrol a bankok tehetnek? pont azt probaltam megvilagitani, hogy az ilyen adosok miatt, akik inkabb lelepnek az orszagbol csak ne kelljen fizetni magasabbak a kamatok, mint kene, mert nagy a kockazat, hogy nem fizet az ados...
2013. dec. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nem fognak megtalálni. ne jelentkezz ki a magyar lakcímről. néha írj nekik egy-egy levelet mailban, hogy 20%on kiegyenlíted a tartozásod. egyszer csak elfogadják.
2013. dec. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Elvileg igen, de a gyakorlatban nem igazán.
2013. dec. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Értem, tehát ha elköltözöm ott nem vonnak le semmit a bankszámlámról és miután össze szedtem magam anyagilag én szabad döntésem okán ki tudom fizetni a tartozást, igaz?


Mi a helyzet az ügyvéddel? Tényleg átvert, különben később őt is kifizetném. Ő mint magánszemély, hogy tud külföldön (akár EU-n belül) megkerestetni vagy zároltatni az ottani számláimról pénzt? Én természetesen vitatom a tartozást! Levehethnek pénzt az ottani számlámról pénzt, ha ő itt Magyarországon beperel? A gond szerint az, hogy mivel nem tudnék arról sem, hogy per van ellenem, így a biróság az ő verzióját fogadná el és érvényes papir lenne a kezében arról, hogy tartozom neki.


Segítsetek!

2013. dec. 12. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!