Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamnetától igényeltem 2.2...

Sylvi87 kérdése:

Fundamnetától igényeltem 2.2 millió forint felújítási hitelt jóvá is hagyták?

Figyelt kérdés
Viszont egy olyan tartozás miatt amit havi rendszerességgel törlesztek otp faktoring,a fundamneta tájékoztatott hogy így nem tudja a jelzálogjogot bejegyezni az ingatlanomra mivel azt az otő az utalás elött egy hónappal megtette hangsúlyozom fizetek nekik rendszeresen.Voltam bent nálluk szeélyesen ahol kiderült hogy tévedésből rakták rá a végrehajtási jogot de így legalább bebiztosítják magukat és nem hajlandóak törölni csak felfüggeszteni.Erre ma kaptam a földhivataltól hogy a fundamneta bejegyzett jelzálogjogot erre az ingatlanra de a hitelt nem utalták ki.Valaki aki hallott már hasonlót esetleg ért hozzá kérem segítsen.Ha nem kapok pénzt a fundamnetától akkor miért terheli rá az ingatlanomra a meg sem kapott kölcsönt?

2013. dec. 13. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Menj be személesen oozzájuk és az OTP-be is. A Fundamenta is OTP-s. A legrosszabb társaság. Csak határozottan lépj fel,mert másképp nem fogsz tőlük pénzt kapni.
2013. dec. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Faktoringnál már voltam bent háromszor de csak azt tudtam elérni hogy nem árverezik el a 28 százalék tulajdonrészemet annak ellenére hogy fizetek nekik minden hónapban rendszeresen,illetve felfüggesztették a végrehajtást.A fundamnetás hitelügyintézőm azt mondta utánna néz miért rakták rá a jelzálogot ha ki sem utalták a hitelt.Ugye valamit valamiért,tudni kell hogy én árulom ezt az ingatlant és ha a fundamneta rátette a 2.2 millió forint jelzálogot,de pénzt nem kaptam töllük és a hitelügyintéző is azt mondta attól hogy rárakták nem biztos hogy ki is utalják a pénzt.Hogy csinálhatnak meg ilyet egyáltalán?????
2013. dec. 14. 09:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves 1/1!

A válaszod úgy hülyeség ahogy van. A Fundamenta OTP-s????

Annyi közös van bennük, hogy mindketten lakástakarék-pénztári termékekkel is foglalkoznak. Ezek után a legrosszabb társaság kifejezés, már egyszerűen nonszesz. Nem tudod kiről vagy miről van szó, de ...


Tisztelt kérdező!

Két csavar van az ügyben. Az egyik a Fundamenta jelzálogterhelése, aminek a személyi bankár gondolom utánanéz. Ha bejegyeztek jelzálogjogot, akkor utalni fogják a pénzt is. Azt nem lehet, hogy bejegyeznek egy jelzálogjogot és nem adják a kölcsönt.

A másik az OTP jogosulatlan jelzálogbejegyzése. Egyszerűen érthetetlen, hogy nem kérnek elnézést, és nem kapják le. Jogosulatlan az egész. Vajon mit szól hozzá a PSZÁF???

2013. dec. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A faktoring azzal érvelt mivel 2013 áprilisában befizettem 203 ezer ft-ot plusz több 5000 ft-os csekket,később küldtek egy levlet menjek be mert még tartozok bementem júniusba és ott közölték hogy még 214 000 ft-al tartozok nem értettem az egészet hogy miért de annyit mondtak kamat decemberben még meg elégedtek volna 203 ezer ft-aal amit áprilisban befizettem.Megállapodtam velük részletfizetésben havi 6000 Ft.Időközben tesóm fundamneta felújítási hitelt intézett a közös ingatlanunkra...November elején utaltak volna amikor kiderült hogy a faktoring végrehajtási jogot jegyzett be az ingatlanra,felhívtam a bírosági végrehajtót akitől kérdeztem hogy miért akarnak végrehajtani mikor a tőkerészt már befizettem áprilisban a többi követelést pedig fizetem már három hónapja havi részletekben.Azt mondták hogy erről őket nem tájékoztatta a faktoring.Ezek után háromszor jártam a faktoringnál ez ügyben,annyit voltak hajlandóak megtenni hogy felfüggeszék az eljárást.Eltelt egy hónap és pár napja jött a levél a földhivatalból hogy a fundamneta bejegyezte a jelzálogot.A fundamnetás hitelügyintéző pedig erre azt mondta utánna néz de nem biztos hogy fognak is utalni ennyi volt a válasza.Igen hülyeség az egész úgy ahogy írtad is.Írtam már a PSZÁF-nak emailt a faktoring miatt.
2013. dec. 15. 10:30
 5/6 anonim válasza:

Az első választóé nekem is csomókban kezdett hullani a hajam. A kedves válaszadónak körvonalakban sincs a leghalványabb fogalma sem arról, hogy mit beszél. A Fundamenta és az OTP két önálló pénzpiaci szereplő, az égvilágon semmi közük egymáshoz, legfeljebb annyi, hogy mindkettő pénzügyi szolgátlató szektorban tevékenykedik.



Nem állítom, hogy tisztán látom a kérdező helyzetét. A végrehajtási jog csak szerinted nem volt indokolt, vagy tényleg nem volt az? Mert a történetből ez nem egyértelműsíthető. Amennyiben ok nélkül terhelték rá az ingatlanra és nem akarják levenni, a PSZÁFon kívül még célszerű egy ügyvédi felszólítást is elküldeni az Otp faktoring felé. Gyakori, hogy lejárt hitelszerződések esetén is elfelejtik töröltetni a jelzálogjogot a tulilapról. Márpedig ha azt megteszik, ez is elképzelhető. Az ügyvédi megkeresés szokott segíteni. Bár az, hogy a Fundamenta időközben rátette az ingatlanra a jelzálogjogot, arra enged következtetni, hogy időközben törölték a végrehajtási jogot, ugyanis a Funda másodiknak nem jegyezteti fel magát a tulilapra, legalábbis jelzálog esetén nem. Hogy a hitelkérelmed átment-e, arról mindenképp a személyi bankárodat kérdezd, vagy telefonon az ügyfélszolgálatot a 06-1 411 8181 telefonszámon. Információt csak a szerződőnek adnak ki, szükség lesz a szerződésszámra és a személyes adatokra. A magánvéleményem nekem is az, hogy ha a jelzálogot bejegyezték, akkor a hiteled átment, a folyósítás pedig rövidesen megtörténik.

2013. dec. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen ez tényleg ügyvédre tartozna.a tulajdoni lapon rajta van a végrehajtási jog a faktoring részéről amit 2-3 hete szüneteltetnek de nem törölték és a fundamneta jelzálog is rákerült.Beszéltem ma is a hitelügyintézővel aki azt mondta még nem tudott utánna nézni.A hitelt már jóvá hagyták minden rendben volt, múlt hónapban utaltak volna csak mondták hogy a végrehajtási jog miatt nem engedélyezik a kiutalást.Számomra is evidens hogy ha rárakták a jelzálogot utalniuk kéne mert ahitelszerződés közjegyző stb.. minden meg volt már.Csak ugye a hitelügyintéző szvai ami az hogy attól hogy rárakta a fundamenta a jelzálogot még nem is biztos hogy utal.....
2013. dec. 16. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!