Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi történik ha külföldön...

Mi történik ha külföldön élőként nem fizetem tovább a (Magyarországon) felvett hitelt?

Figyelt kérdés
Saját ingatlan illetve bankszámla nincs (ahonnan tudjanak vonni illetve a végrehajtást elindítani)
2013. dec. 17. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Nem lesz bankszámlád külföldön? Sok sikert a munkavállaláshoz.


Gondolom azt a választ várod, hogy elévül a hitel. A hitel nem évül el soha. Dolgozhatsz külföldön, amíg magyar állampolgár vagy, addig be tudják hajtani. Hogy hogyan, az teljesen mindegy, a bankoknak rengeteg lehetősége van erre.

2013. dec. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Magyarországon nem lesz bankszámlám. Tudom, hogy a hitel nem évül el, egyszerűen csak a kérdésre várom a választ. Honnan tudják meg, hogy hol vagyok? Ott ahol vagyok melyik banknál van számlám amire a fizetés megy? stb
2013. dec. 17. 13:26
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha külföldön dolgozol akkor jobb esetbe be is jelent a munkáltatód. Innentől adózni is fogsz és TB-d is lesz. Ezek mind visszakereshető adatok. Így el tud jutni hozzád a bank vagy (ha feljelentést tesz ellened) akkor a rendőrség...
2013. dec. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm az utolsónak a választ!
2013. dec. 17. 13:31
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Rendőrségi feljelentést nem tehet a bank, hiszen tartozni nem bűncselekmény, kivéve ha tudják bizonyítani, hogy úgy vetted fel a hitelt, hogy már előre tudtad, hogy nem fogod visszafizetni.


Az elvi lehetőség megvan a külföldön történő behajtásra is, ami EU-n belül talán egyszerűbb, mint EU-n kívül, bár a gyakorlatban kétlem, hogy ez olyan gördülékenyen menne.


Egyébként a hiteltartozás is elévülhet ha a bank hagyja elévülni, bár ennek elég kicsi az esélye.

2013. dec. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsónak, nagyo korrekten leírtad.
2013. dec. 18. 08:25
 7/7 anonim ***** válasza:

A bank eladja egy idő után a tartozást egy behajtó cégnek, aki bíróságra fogja vinni az ügyet és minden eszközt bevet, hogy behajtsa a pénzt.


EU-n belül 1 perc lekérni az adatokat, össze vannak kötve a rendszerek. Menekülés a hitel elől csak akkor van ha Afrikába vagy Ázsiába mész dolgozni, rosszabb körülmények közé mint Magyarország. De bármikor visszatérsz, követelni fogják rajtad.

2013. dec. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!