Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vállalkozói hitel induló...

Vállalkozói hitel induló vállalkozásnak. Hogyan?

Figyelt kérdés

Szeretném megvalósítani egyik ígéretes projektemet, viszont ahhoz egy mini gyárat kéne vállalkozásom tulajdonába tudnom. Magyarán kell ipari ingatlan/csarnok, pár gép. Lényeges kiadásaim lényegében ez mind az elindulásnál.


20 millió forintot szeretnék felvenni. (megjegyzésképp a Fiatalok vállalkozóvá válásának támogatása c. pályázaton részt veszek jelenleg)

Viszont 10% önerőm sincs jelenleg. Sem biztosítékaim.

Budapest Bank kínál jelzálog-vállalkozói hitelt.

Nem tudom ott szükséges-e önerő, erről nem láttam információt sehol, ellenben azt igen, hogy biztosítékként magán-, ill. vállalkozás tulajdonába lévő ingatlant fogadnak el.

Nos, ha én a hitelből vásárolnék ingatlant, azt elfogadják biztosítéknak?

Továbbá gondolom minimum a hitelösszeg 100%-a és az egy éves kamat értékét kell elérnie az ingatlannak.


Na már most én a 20 millióból, maximum 10 milliót szánnék ingatlanra, tehát ez a megoldás nekem nem lenne megfelelő.


Fő kérdésem tehát, hogy olyan lehetőség, kiskapu létezik-e, hogy ezen problémát orvosolni tudjam, és felvehessem a hitelt?


Óvatosságra intéseket köszönöm, de elsődlegesen témába válaszokat várok és köszönök előre is!



2013. dec. 21. 14:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Mennyi a vállalkozásod 2012-es árbevétele?
2013. dec. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Induló vállalkozás, tehát még nincs lezárt éve.
2014. jan. 4. 22:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha életképes ötleted van és magánemberként tudsz hozzá fedezetet biztosítani, akkor mi tudunk segíteni. Nem BANK vagyunk, és emiatt rugalmasabban kezelünk több elbírálási szempontot.

Kezdő vállalkozásokat is finanszíroztunk már. És ami a lényeg! A ker.BANKOK aránytalanul magas feltételeket támasztanak az egyébként is kedvezőtlen hitelkonstrukció mellé...

Írtam privátban is. Üzenj, ha még aktuális.

2014. márc. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!