Kaphatunk hitelt?

Figyelt kérdés

Tudom hogy sok ilyen kérdés van, de egyik se a mi adatainkkal vagy legalábbis részben.

6 millió forint hitelt szeretnénk felvenni egy 7.5 mó forintos házhoz, 1,5 mó forint önerőnk van.

Nekem nettó 120 e Ft a jövedelmem a gond, hogy párom minimálbéren van bejelentve viszont a leendő apósom is nettó 100 e forint fölött van.

A kérdés az, hogy adnának hitelt minimálbéres kezessel vagy ha nem akkor mekkora életkorig adnak? Mert apósom már 55 éves.


2013. dec. 22. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Semmilyet. Az önerőtök nagyon kevésnek tűnik. 20%-a a vételárnak. Elviekben a hitelbiztosítéki érték 80%-ig adnak hitelt, de korántsem biztos, hogy a hitelbiztosítéki érték megegyezik a vételárral.


A fizetésetek is viszonylag alacsonynak tűnik első közelítésre.

2013. dec. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Már írtál ki kérdést akkor is megkaptad a választ.

Nincs 30% önerő akkor nincs hitel sem.


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugye..

2013. dec. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ez így elég kevésnek tűnik. hány év futamidőre gondoltatok?

az önerő pedig így elég kevéske, 30-%-ot minimum mutatni kéne

2013. dec. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Kedves 2. ! olvastam azt a kérdést és megnyugtatlak nem én vagyok, azért kezdtem úgy, hogy tudom hogy sok ilyen kérdés van, de mások az adatok!

Örülök , hogy ilyen biztosan tudsz dolgokban hinni , bár én is tudnék.

Azért megpróbáljuk.

2013. dec. 22. 17:25
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja, lemaradt, hogy 20 évre.
2013. dec. 22. 17:26
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Az adatok mások, igen más összeg 30%-át kellene "tudni" kiszámolni önállóan! Lehet a számítógépet is használni e célra, akár a telefont, ne agy isten fejben/papíron/stb. kismillió módon kiszámolni és legalább nem égetnéd magad ilyen kérdéssel a neten........


Tehát a következő dolgot kell kiszámolnod : 7500000*0,3=???

A te érdekedben nem írtam le az eredményt, különben sosem fejlődnél.

2013. dec. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hú de okosnak hiszed magad, elmondom neked, hogy már konzultáltunk, elég a 20 %, szóval örülj magadnak máshol.
2013. dec. 23. 08:56
 8/8 anonim ***** válasza:

20% önerő nem minden bankban és nem minden településen elég önerő, de valóban ezt írja elő a törvény, hogy eddig el lehet menni az ingatlan terhelésével.


Én viszont óvatosságra intelek, mert sosem a vételár számít, hanem a bank által becsült érték, az pedig ritkán szokott több lenni, mint a vételár. Mielőtt beleugrasz a vásárlásba és kifizetnéd az adásvételit író ügyvéd díját és a foglalót, kérj előzetes értékbecslést, abból minden kiderül. Ezzel csak max 30.000Ft-ot kockáztatsz. (Sajnos az a helyzet, hogy a bankok elsősorban abban érdekeltek, hogy Te beadd hozzájuk a hitelkérelmet, az már más napra tartozik, hogy az igényelt hitelhez képest mennyit ajánlanak. Én belülről látom ezt a világot, van némi rálátásom a dolgokra...)


Nem a jövedelmetekkel lesz a probléma, az apósod is megfelel több bankban is adóstársnak, sokkal inkább Nálatok kockázatot az ingatlan terhelhetőségi limit jelent, főleg azért, mert úgy vélem, a ház eléggé kis értékű, ebből azt gondolom, nem városban van és egy háznál bármi előfordulhat, lehúzhatja az értékét a becslő is.

2013. dec. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!