Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankkártya számát, típusát, s...

Bankkártya számát, típusát, s biztonsági (CVV) kódját megadom netes vásárlásnál, akkor abból lehet bajom, meg tudnak károsítani vhogy?

Figyelt kérdés
Előre is köszi.

2013. dec. 25. 12:19
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
én simán limitáltam a fizetést, amit a kártyámról lehúzhatnak, s így talán már kicsit védtem magam. egyelőre ennyi is elég, nem? :)
2013. dec. 28. 15:40
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Hogy elég-e?

Nem tudnak a limitnél többet lehúzni, tehát a károd nem lesz olyan "nagy".


Viszont ha internetkártyát is igényelsz a banktól (amennyiben van a te bankod kínálatában) akkor a veszélyt meg lehet szüntetni.


Az internetkártya díja évente kb. 1000 ft vagy annyi sem.

Egy-egy bankkártya adatlopás sokkal több kárt okoz.


Amúgy melyik banknál vagy?

2013. dec. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
cibnél
2013. dec. 28. 23:47
 14/15 A kérdező kommentje:
életemben most először vásárolnék így, majdcsak nem sz**om be vele. már így is annyit lesz**nak a kártyámról, h nem igaz, nem akarok még egy ezrest. de amúgy köszi, nem hallottam még róla, s, ha sűrűbben nyomok ilyet, akkor rendelek is egyet, amúgy meg vmi tanácsot kérek ott a banktól, h vmi okosat találjanak ki erre, ami ingyen van. biztos van vmi, nem? :)
2013. dec. 29. 06:05
 15/15 anonim ***** válasza:
A CIB banknál is létezik az internetkártya! Tudom, mert édesapámnak is volt ilyen kártyája a CIB banknál. Én OTP banknál vagyok. Az OTPnél webkártya néven létezik. Most mindegy minek hívják, hogy internetkártya vagy webkártya. Az adott kártya ugyanazt tudja. A lényeg az internetkártya esetén, hogy az internetkártya nem a fő számládhoz tartozik, hanem egy alszámlához tartozik az internetkártya. Ez a gyakorlatban úgy néz ki, hogy a bank létrehoz neked egy második bank számlát, és az internetkártya ehhez a második bank számlához tartozik. Erről a második bank számláról csak az internetes fizetést tudod végre hajtani. Más egyéb művelet nem lehetséges a második bank számlán. Ezt a bank számlát szokták internet számlának is hívni. Ezen az internet számlán csak akkor van pénz, ha te teszel rá pénzt. Pénzt úgy tudsz rá tenni, hogy a fő számládról vagy más néven elsődleges számládról átutalsz az internet számládra. Majd ha az internet számládon a pénz, akkor már tudsz is fizetni az internetkártyával. Az internetkártyás fizetés után ha még maradna pénz az internet számládon, akkor azt a pénzt érdemes azonnal vissza utalni a fő számládra. És így biztonságban van a pénzed. Direkt erre a célra találták ki az internetkártyát és a hozzá tartozó internet számlát. Ja és még valami, az elsődlegesen használt fő számla, és az internet számla közötti utalások, a legtöbb banknál ingyenes szokott lenni. Mert azok az átutalások általában benne vannak a havi csomag díjban. Épp ezért csak ajánlani tudom!
2016. febr. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!