Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jogos e a banki koveteles?...

Jogos e a banki koveteles? Sajnos meg mindig letezo reifaisen-es szamlamat a bank minuszba tette.

Figyelt kérdés
ugy, hogy en csak akkor tudtam meg, amikor kaptam egy sms-t toluk, hogy -25000ft-ban van a szamlam. En bementem, mert kisse felhaborodtam, milyen jogon raktak minuszba, mikor nem volt penzfprgalom rajta, ugyanis mielott tortent mindez, munkam nem volt, es bementem mert meg akartam szuntetni a kartyat, meg a szamlam, es ok rabeszeleses alapon, kozoltek, hogy a szamlat nem kell megszuntetni, mert ha ujra lesz munkam, nem kell ujat nyitni, es igy csak a kartyat kell ujbol igenyelni. Namarmost senki nem kozolte, hogy szamlavezetesi dij elleneben tartjak fenn a szamlamat. En hulye, bedoltem. Ok rendben, tulajdonkeppen, ha mar kapok sms-t, akkor miert nem az elso osszegtol kaptam, miert vartak meg amig -25000 ft-ig lemegy a szamlam, mivel napi dijat szamoltak fel, ami 500 ft kezelesi koltseg (bar nem tudom, mit kezeltek, mikor penzforgalom 0).En bementem, mert kisse felhaborodtam, milyen jogon raktak minuszba, mikor nem volt penzfprgalom rajta, ugyanis mielott tortent mindez, munkam nem volt, es bementem mert meg akartam szuntetni a kartyat, meg a szamlam, es ok rabeszeleses alapon, kozoltek, hogy a szamlat nem kell megszuntetni, mert ha ujra lesz munkam, nem kell ujat nyitni, es igy csak a kartyat kell ujbol igenyelni. Namarmost senki nem kozolte, hogy szamlavezetesi dij elleneben tartjak fenn a szamlamat. En hulye, bedoltem. Ok rendben, tulajdonkeppen, ha mar kapok sms-t, akkor miert nem az elso osszegtol kaptam, miert vartak meg amig -25000 ft-ig lemegy a szamlam, mivel napi dijat szamoltak fel, ami 500 ft kezelesi koltseg (bar nem tudom, mit kezeltek, mikor penzforgalom 0).Igy most mar havi -2500 ft a bank ugynevezett koltsege,mert a szamlamat fenntartja.En Bementem,es kerdeztem,hogy meg-e lehet szuntetni,hogy ne legyen akkora eza bizonyos tartozas,azt mondtak,persze,ha egy osszegbe kifizetem a 25000-et.Kerdezem,reszletbe nem lehet?Ha mar ok is faszan reszletesen ranyomtak a szamlamra?Hat nem!Azota nem all modombna kifizetni,mert ennyi osszeget egyszerre nem tudok,de viszont ezek ellenere meg mindig el a szamla,es gyulik a "tartozas" amit en teljesen jogtalan kovetelesnek tartok.Se papir rola,semmi.Erdekes,mas banknal,amint nincs x idoben penzforgalom a szamlan,autamatikusan megszuntetik!Mit tehetnek,fizessem ki a semmiert???Hogy lehet nem letezo penzt kezelni??? Ket eve nem ment ra penz,es ok kezelik a semmit!Sakk matt,ha nem fizetem ki,nem szunik meg.Csak azota mar van vagy 60000ft minuszba!
2013. dec. 29. 10:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan ez mind le van írva a számlakötési szerződésedben, ebből kifolyólag jogos.
2013. dec. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írja, jogos a banknak ez a gyakorlata, így egy esetleges bírósági pert (perköltségestől) 99,99%-os valószínűséggel elbuknál. Az más dolog, hogy ez mennyire etikus...


Még régen én is jártam hasonlóan (másik banknál), hogy egy nem használt számlán hagytam pár száz forintot, majd 2-3 hónap múlva eszembe jutott, hogy inkább megszüntetem, de már akkor -5000 Ft volt rajta, amit ki kellett fizetnem. Mert ott még a negatív egyenleget folyószámlahitelként is értelmezték, így elkezdtek kamatot is pakolni rá, szerencse, hogy hamar észrevettem.


Szóval a tanulság, hogy "számlát nem hagyunk hátra", mert akár egy év alatt is rengeteget lehet bukni.


Ha a mostani -60000 Ft-ot nem fizeted ki, akkor nemsokára mínusz 200-300ezer lesz, amit majd átadnak egy behajtócégnek, aki szépen apránként letiltja a fizetésedből. Vagyis akármennyire is igazságtalannak érzed a helyzetet, akkor jársz a legjobban, ha minél hamarabb fizetsz, mert ez csak egyre rosszabb lesz.

2013. dec. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Napi 500 ft? Inkább havi.


Illetve mivel mínuszba mentél büntetőkamat.


De akkor is elég durva összeg jött ki. Kártyaszerződést megszüntetted? Ha a kártyát visszaadtad akkor nyilván igen.


Valamilyen nem ingyenes szolgáltatás nem maradt meg? Lehet, hogy annak a havi díjait is vonták.


Sajnos ha nem kértél havi kivonatot, akkor nem kötelesek küldeni.

Bármekkora teher is, minél hamarabb rendezd, mert csak rosszabb lesz.


Inkább magánszemélytől kérj kölcsönt, ha lehetséges!

2013. dec. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!