Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a véleményetek a diákhitel...

Mi a véleményetek a diákhitel 1-ről ill. a diákhitel 2-ről? Megéri felvenni? örülnék olyanok válaszának is akik felvették, és esetleg már a törlesztésnél járnak.

Figyelt kérdés
2014. jan. 2. 16:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval ha jól értem akkor aki szegény, dögöljön meg 8 általánossal VAGY válasszon olyan szakot, amiből rengeteg pénze legyen, hogy rengeteg pénzt vissza tudjon fizetni drága hitelre!!

Tényleg tök rendes ez a hozzáállás."


Demagógia a köbön. Ha a hiteled alapkamat + 1%-os, akkor az alig több az inflációnál, egy átlagos fizetésből vissza tudod fizetni, mert nyilván az inflációval hosszútávon a bérek is emelkedni fognak, tehát valójában csak a reálkamat az extra teher.


Másrészt igenis mindenki felelősen válasszon szakot, ne csak azt nézze, hogy hol lehet bulizni, hanem azt is, hogy mennyire lehet elhelyezkedni fele. Függetlenül attól, hogy gazdag vagy szegény.

2014. jan. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Arról meg nem is beszéltem, hogy a DH2 esetében mindenki a minél későbbi visszafizetésben érdekelt, hiszen ha nem fizetne semmit, reálértéken akkor is egyre fogyna a tartozása, ezért ha tudna is többet fizetni, jobban jár, ha bankban kamatoztatja. A balek meg az állam, mert ő fizet extrán azért is, mert a diákhitelesek a lehető leghosszabbra húzzák a törlesztést.


Ha ez tényleg a szegényekről szólna, akkor ez lenne az egyik legkevésbé hatékony módja a támogatásuknak, ahol az állam nagyságrendekkel többet bukik, mint amennyivel a szegényeken segít.

2014. jan. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
22%

“Ha a hiteled alapkamat + 1%-os, akkor az alig több az inflációnál (…) tehát valójában csak a reálkamat az extra teher.”


Ó, de jó, akkor a 2%-os jelenlegi hitel kamat nem is teher, hanem sőt egyenesen ajándék pénz a hitelt felvevőknek. Kevesebbet kell visszafizetni, mint amennyit felvettek?


“Másrészt igenis mindenki felelősen válasszon szakot, ne csak azt nézze, hogy hol lehet bulizni, hanem azt is, hogy mennyire lehet elhelyezkedni fele.”


Aki meg óvónő, általános iskolai pedagógus, rendőr, vagy katona, stb. szeretne lenni, az meg legyen informatikus mérnök!!!

Ugyanis hiába lehet ezekkel bármikor elhelyezkedni, egy általad javasolt drága hitelt biztos, hogy nem fognak tudni visszafizetni a havi 80 nettójukból. Akkor ők ne is tanuljanak? Nincs szükségünk ilyen munkás emberekre? Lőjjük esetleg le a jelenlegieket is? Hogy éri meg jobban anyagilag szerinted?

2014. jan. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

13.

Mióta kell annak tandíjat fizetnie, aki katona vagy rendőr akar lenne? A felsőoktatásba bekerülő tanulókat mind-mind támogatja az állam! Arról nem is beszélve, hogy nem 80eFt-nál kezdődik a nettó fizetésük.


Atya világ...

2014. jan. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Új hozzászóló vagyok és eldöntöttem, hogy majdnem mindenkinek írok aki felvétel előtt áll, hogy NE VEGYÉTEK FEL A DIÁKHITELT, csak ha éhhalál szélén álltok, még akkor se ha a kedvenc költségtérítéses szakodat csak így tudod fizetni… akkor inkább várj egy évet. Az okos mások hibájából tanul. Én anno 1.005.000.-Ft-ot vettem fel, azzal hogy ez a legjobb hitel a piacon… ahhoz meg még hülye voltam, hogy ne higgyem el. Fizettem a kis összeget két éven át amit kértek, a törlesztés kapásból 1.500.000.-Ft-ról indult. 4 éven át 849.000.-Ft-ot fizettem (előtörlesztéssel) és még mindig 1.000.000.-Ft-nál tartok!!! Szerencsére jól keresek, a fizumból spóroltam lakásra, de most szembesültem ezzel a HORROR-ral és fogom, a lakásra spórolt pénzt és beletörlöm a képükbe. EZERSZER GONDOLJÁTOK ÁT, hogy belementek-e, vagy ha igen és törlesztésre kerül sor, akkor azonnal a legdurvábban el kell kezdeni ELŐtörleszteni, nem vicc!!!
2014. jan. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ne légy már nevetséges. 2%os kamattal mennyi idő alatt lesz 1 millióból 2.5 milliós tartozás?


Arról nem is beszélve, hogy lakást veszel, gondolom nem egy mcdonaldsban dolgozol, igencsak megérhette felvenni a tandíjra a hiteled.

2014. jan. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Ó, de jó, akkor a 2%-os jelenlegi hitel kamat nem is teher, hanem sőt egyenesen ajándék pénz a hitelt felvevőknek. Kevesebbet kell visszafizetni, mint amennyit felvettek? "


A lehető legrosszabb fajta ingyen pénz, mert a hitelfelvevő szemszögéből valóban majdnem ingyen pénz, és REÁLÉRTÉKEN kevesebbet kell visszafizetni.


"Aki meg óvónő, általános iskolai pedagógus, rendőr, vagy katona, stb. szeretne lenni, az meg legyen informatikus mérnök!!!

Ugyanis hiába lehet ezekkel bármikor elhelyezkedni, egy általad javasolt drága hitelt biztos, hogy nem fognak tudni visszafizetni a havi 80 nettójukból. Akkor ők ne is tanuljanak? Nincs szükségünk ilyen munkás emberekre? Lőjjük esetleg le a jelenlegieket is? Hogy éri meg jobban anyagilag szerinted?"


És szerinted mennyibe kerül mondjuk az óvónőképzés, és mennyi annak a 2%-os kamata?


15:

Az a diákhitel 1, de itt a 2-ről írtam, hogy arbitrázs lehetőség.

2014. jan. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!