Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Banki utalást követően hová...

Banki utalást követően hová tűnik a pénz?

Figyelt kérdés

Példa: Elindítunk egy bankon kivűli deviza tranzakciót, a számláról szinte azonnal leemelik a pénzt. Tehát nálunk már nincs a pénz.

Viszont a fogadó fél, a kedvezményezett, néha csak napok múlva kapja meg, lesz jóváírva a számláján az átutalt összeg

Közben hol a pénz? Ki és mit csinál vele?


Amúgy sem értem, hogy a mai elekrtonikús világban egy elektronikús számsor átvitele miért tart napokig. Pld Tavaly Svájcba utaltam és döbbenetemre 10nap alatt ért az ottani bankba az utalt összeg. De, most is hasonló helyzetben vagyok, már 10napja úton van a pénz.

Csak tudnám, hogy ezt miért nem lehet nyomonkövetni, mint pld egy csomagot, miért nem érdeke a bankoknak, hogy az ügyfél nyomon tudja követni.



2014. jan. 3. 01:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezeket általában lekötik 4-5 napra. Pl. te utalsz 100 ezer ft, és rajtad kivül még 1000 csinálnak így. Megfogják azt a 100 milliót és lekötik 4-5 napra. Kapnak rá egy kis pénzt. Aztán visszaadják.
2014. jan. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez a bankok haszna. Nekik is élni kell valamiből.
2014. jan. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Élősködő gazemberek. Legalizált rablás.

Én 6000-et utaltam és leemeltek 9000-et.

Használj PayPal-t vagy Transferwise-t vagy valami hasonló olcsóbb és gyorsabb alternatívát. Remélem a Bitcoin kicsinálja a bankokat.

2018. jan. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!