Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ingyenes kézpénzfelvételi...

Ingyenes kézpénzfelvételi nyilatkozat? Akinek csak egy számlája van miért kell nyilatkozni? Nem egyértelmű, hogy arról az egy számláról szeretném felvenni ingyen a fizetésem?

Figyelt kérdés
2014. jan. 6. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Egyrészt a te bankod nem tudja, hogy más banknál van e folyószámlád.

Másrészt az sem egyértelmű, hogy minden ügyfél kéri az ingyenes készpénzfelvételt.

2014. jan. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Valakinek lehet egy banknál is kettő v. több szlája-

A nyilatkozaton csak annyit kell megadni, hogy melyik szla-számról kívánja felvenni a havi kétszeri ingyen

x Ft-ot

2014. jan. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezt értem, de szerintem akkor is egyszerűbb lett volna azokat odacsődíteni akiknek kettő, vagy több számlája van akármely banknál. Hiszen így sokkal több a papírmunka, meg hosszabbak a sorok. Nehezen tudom elképzelni, hogy van olyan akinek egy számlája van és mégsem élne ezzel a lehetőséggel.
2014. jan. 6. 21:27
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

# 3:


"Ezt értem, de szerintem akkor is egyszerűbb lett volna azokat odacsődíteni akiknek kettő, vagy több számlája van akármely banknál."


Nincs olyan bankok számára hozzáférhető adatbázis, mely az ügyfeleinek más banknál vezetett számláit is tartalmazza.


"Nehezen tudom elképzelni, hogy van olyan akinek egy számlája van és mégsem élne ezzel a lehetőséggel."


Még ma is akadnak olyan, bizonyos feltételekhez kötött bankszámlák, ahol 1-2 ingyenes készpénzfelvétel jár az ügyfélnek. Pl. Raiffeisen Bank / DíjNullázó Plusz, Gránit Bank / Bajnok Plusz

2014. jan. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem majd minden banknál el lehet intézni neten keresztül, feltéve ha van netbankod. Akinek meg nincs az kénytelen végig állni a sort.(meg fizetni a sok plusz költséget ami az offline bankolással jár)
2014. jan. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Végül én is netbankon keresztül intéztem. Semmi kedvem nem volt pár aláírásért fél napot sorban állni.
2014. jan. 8. 18:04
 7/8 anonim ***** válasza:

1. Ha nincs egy közös adatbázis, ahol látják a bankok a folyószámlákat, akkor hogy tudják ellenőrizni, hogy az illető valóban csak egy banknál nyilatkozik, hogy a náluk vezetett számlájáról akar ingyenesen felvenni?


2. Addig rendben van, hogy még mindig van szinte mindenhol ingyenes számlacsomag, nekünk is olyan van, viszont az ügyintéző azt mondta, hogy ha nyilatkozunk, akkor két alkalommal még a tranzakciós díjat sem kell megfizetni, a harmadik felvételtől pedig minden megy a számlacsomag szerint. Tehát az összes többi felvétel a hónapban ingyenes, csak tranzakciós díja van.

2014. jan. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Addig rendben van, hogy még mindig van szinte mindenhol ingyenes számlacsomag, nekünk is olyan van, viszont az ügyintéző azt mondta, hogy ha nyilatkozunk, akkor két alkalommal még a tranzakciós díjat sem kell megfizetni, a harmadik felvételtől pedig minden megy a számlacsomag szerint. Tehát az összes többi felvétel a hónapban ingyenes, csak tranzakciós díja van."



Aminek "csak" tranzakciós díja van az nem ingyenes! Téged picit félretájékoztattak, elhitették veled, hogy "ingyenes" ami nem ingyenes.

2014. jún. 12. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!