Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire lenne elnéző a bank...

Mennyire lenne elnéző a bank másfél havi elmaradás esetén, autólízing szerződésmódosítás esetén? Bővebben lent?

Figyelt kérdés
Az egyik nagy lízing banknál van egy autó lízingelve édesapám nevén. Ő nem tudja fizetni a törlesztést, és felvetette hogy át tudnám-e vállalni az autót. Viszont mivel el volt maradva több havi részlettel, csak úgy lehet folytatni a törlesztést ha szerződésmódosítás történne. Ez 47.000 forint. Ezt november 30-ig kellett volna befizetni. Ez nem történt meg, csak most januárban lett rá pénzem. A végrehajtó azt mondta hogy 1-2 hét belefér, ezt még elnézi a bank. (szóval december közepéig) De január már nagyon necces. Mondta hogy be kéne fizetni akkor már a decemberi részletet is (20.000 forint) összesen 67.000 forintot. Ő megtesz mindent, intézkedik a banknál, de nem ígér semmit. Én felvetettem neki hogy mi van akkor ha a bank visszautasít, vajon visszakapom a pénzt? Erre ő azt mondta hogy nem kapom vissza, levonódik a hátralékból. Egyszóval, kifizetem a közel 70.000 forintot, és vagy lesz autóm vagy nem. Mi a véleményetek? Vajon mennyire lesz a bank elnéző, mire számíthatok általánosságban? Ki volt már hasonló helyzetben, esetleg ki dolgozik ilyen banknál?

2014. jan. 6. 22:08
 1/1 anonim ***** válasza:
Nm voltam ilyen helyzetben, de a nagybátyámnak lett hitelkártya tartozása 55 ezer ft. A bank ráküldte 1 hónap után a végrehajtót. Kb. ennyire megértő a bank. 30 nap általában ennyi áll rendelkezésre.
2014. jan. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!