Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamenta kérdés: Ez lehetség...

Bikfic999 kérdése:

Fundamenta kérdés: Ez lehetséges lenne így megvalósíttanom?

Figyelt kérdés

van egy 6 évre kötött fundamentám,ha elérem a 2 év megtakaríttást, szeretnék mellé kötni még 3 darab 4 éves futamidejüt, a lényeg hogy egyszerre járjanak le,a 6 éves megtakarításommal.

A szüleim és a testvérem nevében kötném,a kérdésem ha lejárt a megtakaríttás hogyan építkezhetek, vehetem ígénybe a rájuk kötött fundamentámat? előre is köszönöm



2014. jan. 7. 02:10
 1/7 anonim ***** válasza:

mi pont múlt héten érdeklődtünk, bár én az otp-nél vagyok.

az én nevemen van 3 db 4 éves kötés, és a kedvezményezettnél egy közeli rokont kell megjelölni. én anyukámat és az élettársamat jelöltem meg. így közösen fel tudjuk használni a pénzösszeget a lejáratkor

2014. jan. 7. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
na jó de ha más nevére kötsz fundemntát akkor az ő nevükre is kell masd a házat iratni amit majd építesz. ez neked jó lesz?
2014. jan. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Már megszűnt az a megkötés, hogy a kedvezményezettnek (aki a támogatást kapja) tulajdonviszonyt kell szerezni az ingatlanban.

Az első válaszolónak üzenem: az élettársra kötött lakás számlát csak akkor tudod felhasználni, ha az ingatlanra ő is be van jelentve tulajdonosként. Ugyanis az első mondatomban említett jogszabály kizárja az élettársi viszonyt (kivéve az azonos neműek) csak az egyenes ági rokonság és a házasság igazolható felhasználáskor. Persze ha a nem egyenesági szerződő, pl. szomszéd néni, bármilyen tulajdonrésszel rendelkezik az ingatlanomban, akkor nincs ilyen gond.

2014. jan. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Kedves kérdező! Elvileg minden további nélkül működhet, amit elgondoltál. Arra figyelj, hogy ha minden szerződésen te vagy a szerződő, a kedvezményezettek eltérőek legyenek, nehogy álltám ütközés legyen! Én azt csinálnám, hogy a szerződéseket egy-egy hónap csúszással kötném meg, értelemszerűen így is járnának le. Bár ennek nem feltétlenül van jelentősége. Bocs, hangosan gondolkodtam. :)

Amit nem említettél, hogy csak a megtakarítást, vagy a lakáskölcsönt is igénybe akarod venni?

2014. jan. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, így már vílágosabb a 6 éves saját nevemen lévő megtakaríttásomhoz szeretném a kölcsönt ígénybe venni!
2014. jan. 8. 02:46
 6/7 anonim válasza:
Önerőd lesz, vagy teljes egészében Fundamentából szeretnél építkezni?
2014. jan. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
a fundamentám lenne az önerő telek van csak
2014. jan. 11. 00:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!