Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Diákhitelt mennyire lehetetl...

A Diákhitelt mennyire lehetetlen visszafizetni?

Figyelt kérdés

2014. jan. 7. 23:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne lehetetlen a visszafizetése?

Ha rendesen minden hónapban a megszabott összeget utalod, akkor letelik időben. Nekünk is letelt, már rég nincs diákhitel.

Csak az nem tudja visszafizetni aki nem is akarja,és kihúzza magát alóla.

2014. jan. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Már miért lenne lehetetlen? Épp azért találták ki, hogy segítse azokat a tanulásban akik máshogy nem tudják megoldani. Egy jó diplomával hamar visszafizeted. És a statisztikák is azt mutatják, hogy a többség gond nélkül visszafizeti, ráadásul általában gyorsabban is, mint kötelező lenne, kihasználva a díjtalan előtörlesztés lehetőségét.
2014. jan. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Akik gondban voltak/vannak a diákhitel visszafizetésével, azok többnyire alacsony fizetéssel helyezkedtek el és/vagy azt képzelték hogy a minimális törlesztőt elég fizetniük. Csak ilyennek találkoztam eddig.


Ha az egyetem elvégzése utáni 3-5 évben szerinted 150 ezer körül, vagy kevesebbet fogsz keresni, akkor lehet gondod az elején azzal, hogy "nem akar csökkenni a hitel".


Én a nekem annak idején lehetséges maximumot, 200 ezer/félévet vettem fel 10 félévre (2 millió) és érdekes módon kevesebb mint 2 év alatt sikerült az egészet visszafizetnem.


A bevételeim egyetem után 250 ezerre rúgtak 1 hónapban és egyszerűen annyit csináltam, hogy havi 100-110 ezret törlesztettem a diákhitelből, tehát áldozatot hoztam és a fizetésem harmadát-felét majdnem 2 évig a diákhitelbe raktam.


Másik "trükk", amit sokan nem tudnak:

A törlesztőrészletet, amikor utalod, oda kell írni a megjegyzés mezőbe, hogy tőketörlesztés. Így nem a felhalmozódott kamatot csökkenti a törlesztőd, hanem a tőkéd, amiből a kamatot számolják, vagyis ha kevesebb a tőkéd, kevesebb kamat fog képződni rajta. Sokan még így vesztenek lazán pár százezret a visszafizetéskor, hogy nem írják oda a megjegyzés mezőbe azt a rövid kis szót.

2014. jan. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!


Az eszem megáll. Azt, hogy a törlesztő a tőkét vagy a kamatot csökkenti, nem az átutalásnál odaírt szó dönti el.

A szerződés rendelkezik róla! Azt meg nem lehet csak úgy megváltoztatni, hogy te majd a tőkét akarod törleszteni előbb.


A válaszod olvasva először úgy tűnt, hogy értesz hozzá, de aztán ezt olvasva...



Amúgy a diákhitel a legkedvezőbb hitel ma Magyarországon. A legkönnyebben visszafizethető.

Persze akinek nincs jövedelme vagy elég jövedelme, illetve nem tud máshonnan sem pénzt előteremteni annak nyilván ez is túl nagy teher.

2014. jan. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Időpont ma 06:59

Nem adok neked igazat. Én minimálbérrel kezdtem el dolgozni, és évwkig csak minimálbéres voltam, ami havi 80 ezret jelentet. Mégis becsületesen kifizettem a diákhitelt, és időben le is járt. Nem igaz, amit írsz,hogy aki kevés pénzt kapott annak gondot okoz.. Nem okozhat gondot ha betartom a szerződésben leírtakat.

2014. jan. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

4:

Én mégis úgy csináltam és úgy is történt, ahogy elmondtam. Mindig, amikor a számlámról utaltam az aktuális havi diákhitel törlesztőt, odaírtam a megjegyzés rovatba, hogy tőketörlesztés. Ezután mindig látszott a diákhiteles számlámon, hogy a hitelem tőke- és nem a kamatrésze csökkent. Ezt nem magamtól találtam ki, hanem 2 ügyintéző is mondta nekem anno.


Úgy lehet igazad, hogy soha nem próbáltam enélkül elküldeni, szóval talán tényleg csak ilyen fa.sza ez a diákhitel, hogy ha valaki küldi a törlesztőt, akkor alapból a tőketartozást csökkenti az a részlet, hogy a hiteles járjon jól.


5:

Nem azt mondtam, hogy mindenki megbukik a diákhitel visszafizetésében, aki alacsony keresettel kezdi el az egyetem utáni életet. Ezt a te példád is cáfolja.


Csak hogy egyszerűen sokkal-sokkal könnyebb egy 250 ezres fizetésből minél hamarabb kifizetni a diákhitelt, mint egy 80 ezresből. Ennyit mondok, se többet, se kevesebbet.

2014. jan. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%

"Úgy lehet igazad, hogy soha nem próbáltam enélkül elküldeni, szóval talán tényleg csak ilyen fa.sza ez a diákhitel, hogy ha valaki küldi a törlesztőt, akkor alapból a tőketartozást csökkenti az a részlet, hogy a hiteles járjon jól. "


Na erre írtam, hogy megáll az eszem!


Ez nem ilyen apróságokon múlik. Meg nem úgy van, hogy lehet így is meg úgy is.


A szerződések nagyon szigorúan szabályozzák, hogy a törlesztésnél mi csökken először.

Nem választás kérdése.


Az, hogy a nem diákhitel esetén hogy működik irreleváns.

A diákhitel egy külön konstrukció.

2014. jan. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Az, hogy a nem diákhitel esetén hogy működik irreleváns.

A diákhitel egy külön konstrukció."


Igen és pont ezzel mondasz ellent magadnak. A diákhitel egy "lightosabb" hitel, szinte minden téren, mint bármilyen kereskedelmi bank által kínált személyi hitel például. Lazábbak a feltételei, stb.

Pont, hogy egy bármilyen más hitelnél nincs annyi opciója és lehetősége a hitelfelvevőnek, mint a diákhitel esetén. A hitelfelvevő itt nagyon sok mindent a saját belátása szerint alakíthat.


A diákhitel szerződés szabályoz dolgokat, ezt jól mondod. Például szabályba rögzíti azt, hogy a hitelfelvevő dönti el, hogy törlesztés idején a visszafizetésre kerülő összegek a hitelfelvevő tőkéjét, vagy kamattartozását csökkentsék.


A diákhitel egy külön konstrukció - Igen, pontosan, egy külön és egy király konstrukció, mert te döntesz egy csomó mindenben, ami a hitel visszafizetésével kapcsolatos.

2014. jan. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szerintem a következő pár sor egyértelműen alátámasztja az előttem szóló állítását! Kb. 3 percet vett igénybe kikeresni a Diákhitel oldaláról...

"A Diákhitel futamideje alatt bármikor fizethet a kötelező törlesztőrészletén felül nagyobb összeget számlaszámunkra, a szerződésszám és az „előtörlesztés” szó közleménybe való beírásával. Az előtörlesztésekre külön költséget nem számítunk fel. Az előtörlesztés összege közvetlenül a tőketartozást csökkenti, ezáltal csökkenthető a Diákhitel visszafizetésének futamideje is."

2014. jan. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm! :)
2014. jan. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!