Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Több mint 1 éve nem fizetett...

Több mint 1 éve nem fizetett hitelt lehet visszaállítani?

Figyelt kérdés
Ismerősömé a hiteles ház,kiment külföldre és 1 éve nem fizet semmit,nem is tudja,hogy mi van a házzal.Ha vissza lehetne állítani a hitelt ugyanúgy az ő nevére akkor én beköltöznék és fizetném...lehetséges az ilyen megoldás?
2014. jan. 8. 08:11
 1/6 anonim ***** válasza:
3 hónap nem fizetés után törvényileg kötelesek intézkedni. Szerintem már rég eladták a végre hajónak a tartozást. Nézd meg a postaládát.
2014. jan. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Mint feljebb említettem,NEM az enyém a ház,így a postaláda se!!!
2014. jan. 8. 08:51
 3/6 A kérdező kommentje:
A fő kérdés alatt írtam pár sort a történetről!A kérdés pedig úgy hangzott,hogy vissza lehet-e állítani a hitelt?
2014. jan. 8. 08:53
 4/6 manutd84 válasza:
Szinte biztos,h nem adták még el a házat ha csak nem valami felkapott helyen van. Nem úgy működik ez a dolog,h ha lejár az idő már másnap árverezésre kerül sor és viszi is a friss vevő. Szerezd meg az ügyintéző tel.számát akinél a haverod felvette a hitelt,ő tudni fogja mi a helyzet az ingatlannal.
2014. jan. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, ennyiből nehéz bármit is mondani.


Biztos nem adták el a házat (a tartozást lehetséges, hogy igen).


Valamilyen formában a végrehajtó megpróbálja elérni. Ha külföldön nem sikerül akkor a rokonoknál is szokott üzenetet hagyni.


Három hónap nem fizetés szerződésszegésnek minősül az adós részéről, így a bank felmondHATja a szerződést.

Valaki írta, hogy köteles intézkedni. Nem köteles, de szokott.


Bár hallottam már olyanról, hogy tovább is várt a bank. Az egy év viszont tényleg nagyon hosszú idő.


A szerződés felmondása után elvileg el lehetne indítani a végrehajtást, persze az nem jelent azonnali árverést.

Fizetési meghagyás, utána végrehajtóhoz fordulnak, ő sem egy nap alatt zongorázza le.


Szóval több idő. Ha közben fellebbez az illető, nagyon el tud húzódni.

Közjegyző előtti tartozáselismerő nyilatkozat esetén viszont nem tud fellebbezni (vagyis tud, de azonnal elutasítja a bíróság).

Így sokkal gyorsabb a végrehajtás.

Fellebbezéssel nagyon el tud húzódni.



És az sem biztos, hogy a szerződés felmondása után azonnal végrehajtóhoz fordult a bank.

Talán a leterheltség miatt, talán abból az elvből kiindulva, hogy ők ráérnek, de gyakran előfordul, hogy hosszú hónapokig vagy egy évig sem kérnek végrehajtást, pedig a szerződést már felmondták.


Amúgy szerződést visszaállítani csak a két fél közös akaratával lehet. Formailag új szerződést kell kötni.

Erre viszont nem látok esélyt.


A legjobb tanácsom, hogy maradj ki belőle! Ha egyszer belekerülsz, nem jársz jól.

Ne írj alá semmit!


Úgy, hogy az ő nevén marad és te fizeted (a te neved sehol sem szerepel) nyilván nincs ilyen kockázat!

De mivel gondolom magas a törlesztő és devizahitel esetén ráadásul bármikor tovább nőhet (kétlem, hogy kért árfolyamgátat, ha csak így lelépett), jobb ha inkább keresel albérletet.

2014. jan. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
fel kell hívni a bankot és megkérdezni, de valószínű, hogy eladták már a végrehajtónak az ügyet, talán még vissza lehet vásárolni tőle de az elég sok pénz..
2014. jan. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!