Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tartoznak nekem, amit már...

Tartoznak nekem, amit már behajtón keresztül próbálok behajtani. Letiltásnál tart az ügy. December 13án volt adategyeztetés. Mikor látok belőle pénz?

Figyelt kérdés
Az adós dolgozik (a behajtó már kiderítette). Arra számítottam,hogy a januári fizujából már vonják...
2014. jan. 15. 12:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Te valamit nagyon összekeversz, vagy csak rosszul használod a fogalmat!


A behajtó az nem tud fizetésből letiltatni, számlát inkasszózni.

A végrehajtó tud.


Ha behajtónak adod el a követelést, akkor ott vagy úgy néz ki, hogy X tartozik neked 100 e forinttal. A behajtó megveszi tőled mondjuk 80 e forintért. Innentől fogva te kiszálltál az ügyből és X már nekik tartozik 100 e forinttal.

Vagy valamennyi pénzért felvállalják, hogy megpróbálják rajta behajtani a 100 e forintot.


Zaklatják, követelik tőle vagy ők fordulnak hatósághoz.

De olyat nem tehetnek amire hatóság jogosult.

2014. jan. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Aha,így értem.


A lényeg,hogy 76000.- gyermektartás elmaradásával tartoznak. Több éves ügy. 1x volt nála az önálló bírósági végrehajtó,de nem dolgozott és lefoglalni se tudtak tőle semmi. Most elővetettem vele újra az ügyet,mire jött a levél,hogy kérné újra a tartozás összegét + egy számlaszámot mert a letiltás kiadásához ez szükséges.


Ez volt december elején,azóta semmi.


Mikor várható belőle pénz?

2014. jan. 15. 13:52
 3/3 A kérdező kommentje:
Mert azt már kiderítette végrehajtó,hogy azóta dolgozik az adós.
2014. jan. 15. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!