Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha van TB tartozásom a NAV...

Ha van TB tartozásom a NAV felé, azt le vonhatják a bankszámlámról?

Figyelt kérdés

Mivel eddig nem volt bejelentett munkahelyem, így kiküldtek 5 évre visszamenőleg havi átlag 6500ft-os TB alapellátással kapcsolatos tartozást, hogy fizessem be.

Csak nem tudom miből..ha nincs bejelentet munkahelyem, meg keresetem..na mind1 ebbe most nem megyek bele.

Mivel elég nagy összegről van szó, így félek hogy hogy esetleg ha nyitok bankszámlát felkutatják és levonják róla a pénzt..

Szeretnék Vaterázni, és ahhoz kéne, bankszámla, de addig nem merek nyitni sehol, amíg nem tudom biztosra, hogy nem fogják leszedni a pénzem róla..


Légyszi olyan válaszoljon, aki biztosat tud mondani, köszi.



2014. jan. 15. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:
kérj részletfizetést, mindig megadják.
2014. jan. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
és ha kéred, fizeted, nem nyúlnak a számládhoz (tapasztalat). Én rettegtem tőlük, de amikor jött levél, bementem, és komolyan nagyon korrekt, segítőkész emberekkel hozott össze a sors, meg is mondtam a hölgynek, hogy nagy kő esett le a szívemről.
2014. jan. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igazából kiküldtek nekem egyben 60db sárga csekket, amire én írom rá az összeget, hogy épp mennyit fizetek be, csak a lényeg hogy azt a 400ezer forintot törlesszem le feléjük..

Na de ez 2013 jan 10-én volt, ami ugye 2008-tól számolja a tartozást, közben megküldték a 2013-as évre szóló alapellátással kapcsolatos tartozást, amit szépen havonta be is fizettem, de ott van még mindig az a 400ezer forint amit ugye nem fizetek.

Most eleve nem tudom soha magamtól utol érni ezt az egészet, mert fizetem a 2014. évit is nemsokára, de közben fizessem az 5 évre visszamenőleg TB-is..

Szóval havi 46 ezer forintot kéne befizetnem, hogy ebben az évben 0-án legyek, és ezt nem tudom, és nem is akarom megtenni.


Engem most csak az érdekel, hogy le e vonhatják ezt a pénzt a bankszámláról, hogy ha kerül rá valamennyi utalás.

2014. jan. 15. 12:44
 4/8 anonim ***** válasza:
nem kell havonta 46, fizesd a kötelezőt, plusz havonta 5-10ezret a régire, és nem szórakoznak veled. Tényleg nem, hidd el.
2014. jan. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
ha magánszemély vagy,és nem voltál oylan hülye megadni a számaszámodat,akkor nem nyulnak bele.....amugy sajnálom,mert ha sose volt munkahelyed miből fizetnéd ki?
2014. jan. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nem kell megadni a szlaszámát, a bank minden számlát jelent a nav felé...


de nem fognak hozzányúlni. HA nem fizeted, akkor sem az az eljárás, hogy leveszik. Jön a levél, hogy nem fizettél, helyszíni eljárást folytatnak le, ekkor legyél otthon. Na te akkor írsz nekik, részletfizetést kérsz, és ezzel a kérelemmel már le is állt a folyamat. Kapsz határozatot, amiben leírják, mikor mennyit kell fizetned és nem foglalkoznak veled tovább.

2014. jan. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt egy percig se hidd hogy nem inkasszálják le a számládat...A NAV bankszámlakutatással pillanatok alatt feltérképezi a lehetséges bankszámláidat, itthon és külföldön is, ez a legelső hogy a bankszámlához nyúlnak, utána jön a többi cselekmény amiből behajtják az adósságot.

Ha még nem tetted,adj be fizetéskönnyítési kérelmet, ez szünetelteti a végrehajtási eljárást kb. 30-60 napig. A kérelembe írd bele az összes nehezítő körülményedet, és kérd hogy méltányosságból engedjék el a tartozást, vagy legalább annak késedelmi pótlékát. Ha ezt nem tudják elengedni, akkor kérj min. 36 havi részletet, így apránként csak könnyebb lenne a 400e-t + az aktuális havi fizetendőt fizetni, és lehet h. időközben állásod is lesz,így már nem kell fizetni.

2014. jan. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Ha szabad kérdeznem hányéves vagy?


Tudomásom szerint 2011-ig hajthatják be visszamenőleg (ekkor született törvény erről)! Nem vagyok biztos az évben pontosan!


A bankszámláidról tudni fog a nav, de a külföldit nem találja meg ez biztos, ahogy írta az egyik hozzászóló. Kapcsolatot nem tart a nav más országokkal, kivéve TB egyeztetés esetén meg nagyon extrém esetben, de ez téged nem érint!


Mindenféleképpen kérj méltányosságot, de legalább részletfizetést! Szerintem biztosan kapnál méltányosságot is, ha olyanok a körülményeid! Semmiféleképp ne sumákolj stb., mert akkor ne számíts segítségre!


Kicsit etér a támától:

Egyébként nekem nem kell TB-t fizetnem, mert máshol fizetem, de az eddigi befizetett összeget ami vissza járna, arra féléve várok és függő státuszban van, pedig le van igazolva minden munkáltatói igazolással, adóhatósági igazolással :)

Édekes visszafele már nem úgy működik a dolog, de én is inkasszóznám a kedves NAV-ot..

2014. jan. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!