Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehetséges-e valakinek a...

Lehetséges-e valakinek a hitelét kifizetni úgy, hogy az illető ne tudjon róla?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy ki tudom-e fizetni valakinek a hitelét, anélkül, hogy az ő jelenléte szükséges lenne. Szükség van-e valamilyen iratra, vagy jóváhagyásra az adott személytől, vagy egyszerűen csak kifizetem, és kész. A bankokat érdekli egyáltalán, hogy ki fizeti ki a tartozást, ameddig ki van fizetve?
2014. jan. 18. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Én fizettem már be ismerősnek a törlesztőrészletét, simán bementem a bankba, mutattam a csekket és mondtam, hogy be szeretném fizetni. Adtam a pénzt és adták az átvételit, nem kérdeztek semmit, hogy mért nem az én nevemen van amit fizetek.
2014. jan. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van helyzet, amikor igen, és van amikor nem.

Ha "fix" hitelről van szó, akkor egy egyszerű számítással meg tudod becsülni, hogy mennyi az annyi, így be tudod fizetni a hitel összegét, de változó kamatozású, hosszabb hiteleknél csak "közelítő" összeget tudsz befizetni, neked a banki ügyintéző nem fogja megmondani, hogy mennyi az annyi.

De egy tetszőleges összeget befizethetsz a hitelszámlára, tehát van arra lehetőséged, hogy egy általad "kiokoskodott" összeget fizess be.

2014. jan. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem igazán értek a dologhoz. Ha jól tudom, A hitelről van szó. A fizetésének a kétszeresét vette fel, és idáig csak a kamatot törlesztette havonta, magát az egész összeget nem.
2014. jan. 19. 07:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!