Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankszámlaszám alapján név,...

Bankszámlaszám alapján név, adatok?

Figyelt kérdés

Lehetséges-e valamilyen úton kideríteni egy ember adatait a bankszámlaszáma alapján? Interneten vásároltam tőle, és én jóhiszeműen előre utaltam, mivel elég sok jó értékelése volt az illetőnek, hogy az üzletei sikeresek. 2 héttel a pénz utalása után semmi hír a vásárolt termék felől, ráadásul nem reagál semmilyen megkeresésre.

Egyetlen adat amit tudok róla az a abnkszámlaszáma és az online használt nickje, de ez utóbbival nem sokra megyek.

Nem volt hatalmas összeg szerencsére, de azért mégis csak bosszantó, nem is kicsit.



2014. jan. 20. 23:27
 1/10 anonim ***** válasza:

A számlaszám alapján még ha a bankot tudjuk is, hol vezetik a számlát, fizetési titok és a bank nem adhatja ki a személy adatait.


Vagy rendőrségi feljelentés alapján a rendőrségnek adnak ki adatokat, vagy ha interneten rákereshetsz google-n a számlaszámára különböző formákban (egybeírva, 3-szor nyolc karakter kötőjellel vagy szóközzel elválasztva), hátha egyszer valahol megadta az adatait a számlaszámmal vagy egy sorstársad már megtalálta.

2014. jan. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Elvileg, ha elmész a bankba személyesen befizetni a számlájára (akár 5 forintot), akkor a bizonylaton rajta lesz a neve.
2014. jan. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ez utóbbi nem is rossz ötlet.
2014. jan. 21. 20:51
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Elég hihetetlen a leírásod.

Banki utaláskor nem csak a számla számot kell megadni, hanem a számlatulajdonos nevét is.

A leírásod alapján te nem tudod a nevét, csak a számlaszámát. Akkor hogyan tudtál előre utalni. A számlatulajdonos neve egy kötelezően kitöltendő mező utaláskor...

Nem igazodok el a kérdéseden, mert ellentmondásokat tartalmaz.

A vaterán, vagy melyik portálon vásároltál? (Már ahol értékelések is vannak... Mi volt a nickje az illetőnek?)

2014. jan. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hardveraprón történt a vásár, a számlaszámot pedig elfogadna, simán csak üresen hagytam a név mezőt, jött szépen a biztonsági sms a kóddal és ment az utalás.
2014. jan. 22. 18:31
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Ez tényleg nem túl hiteles. Amikor utalod a pénzt is kiírja a számlatulaj nevét! Keresd vissza a számlatörténetben! Online nickjét ha beírod Google-be is sok hasznos infót lehet megtudni (olykor). Legrosszabb, ha egy olyan fórumon találod meg ahol a megkárosultak panaszkodnak, hogy őket is átverte ez a valaki
2014. jún. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nem ad ki címet a bank sajnos. én is elutaltam pénzt az OLX hirdetőnek Kis Zsanettnek, aztán meg a telefont nem küldi a pénzemért. az OLX nem adja ki a kedves csaló adatait. gondolom másokat is megkárosított így ez a szélhámos nő. se telefonszámát nem adja meg a tudakozó, se semmi címet. még várnék pár napot a rendőrségi feljelentéssel, hátha esetleg csak beteg lett az a telefon eladó és azért késik a feladás.
2014. nov. 29. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
11773449-01289321 ez az a szám?
2015. febr. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Glassman válasza:

[link]


A(z) 11773449 számhoz tartozó bank:


OTP Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei LAFO f

4400 Nyíregyháza, Rákóczi út 1.

2021. márc. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
40%
BE54967211463497 kié a számla
2022. jan. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!