Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Western Union utalást nyomon...

Apfhőghú kérdése:

Western Union utalást nyomon lehet követni online?

Figyelt kérdés
Előreutalással rendeltem egy terméket, viszont az nem érkezett meg. Az eladó nem utalta vissza a pénzt, így feljelentést tettem. Tudja véletlenül valaki, hogy a tranzakció azonosítójával meg lehet-e valahogy nézni a felvevő adatait? Az Intercash-sel beszéltem, de az ügyintéző azt mondta, hogy számára nem hozzáférhető adatbázisban tárolódik ez az adat. Az értelmes válaszolóknak előre is köszönöm.

2014. jan. 21. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
A rendörsègnek adnak ki ilyen infót, neked biztos nem
2014. jan. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mit akarsz rajta nyomon követni?

Átutalod a pénzt, ha odaért, kapsz egy kódot telefonon.

Onnantól 72 órán át fel tudja venni, akinek a kódot elárulod.

2014. jan. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha személyesen fizeted be, akkor rögtön megkapod a kódot, így abban a pillanatban már fel is veheti az összeget, akinek küldted.


Ha telefonon intézed az ügyet, akkor a te bankod utal a Western Unionnak, annak 4 órán belül (de a banki nyitvatartást vedd alapul, ha délután utalsz. akkor lehet, hogy csak másnapra, vagy ha péntek délután, akkor hétfőre) ott kell lenni. Akkor telefonon megkapod a kódot.

Tehát gyorsabb, ha személyesen fizeted be, rengeteg helyen van erre lehetőség.


A saját bankod (ha olyan), akkor küld SMS-t, mikor az átutalás teljesült, ennyit látsz az online nyomkövetésből.

2014. jan. 22. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de sajnos az elsőt leszámítva egyik sem a kérdésre válaszolt. Értem, tudom, hogy működik ez az átutalás, nem ez a kérdés. Az ügyintőző is azt mondta, hogy a Rendőrségnek tuti odaadják, de nem tudta megmondani, hogy az átutalást feladó személyek számára hozzáférhető lenne.
2014. jan. 22. 18:28
 5/5 anonim ***** válasza:

"Az Interneten vásárolt termékért fizethetek Western Union szolgáltatáson keresztül? Védhetem külön jelszóval, tesztkérdéssel az átutalást?


Nem! Semmiképp se küldjön ismeretlen embernek pénzt, illetve átutalásának adatait (feladó neve, feladási ország, kedvezményezett neve, összeg) se adja ki a valódi kedvezményezetten kívül másnak!


AZ INTERCASH ZRT. NEM VÁLLAL FELELŐSSÉGET ÁRU VÉTELÉÉRT VAGY SZOLGÁLTATÁS TELJESÍTÉSÉÉRT, AMELYNEK ELLENÉRTÉKÉT WESTERN UNION PÉNZÁTUTALÁSSAL TELJESÍTIK. ILYEN ÜGYLETBEN NE ADJON KÉSZPÉNZÁTUTALÁSI MEGBÍZÁST!


A saját biztonsága érdekében megkérjük Önt, hogy


a) ismeretlen személy részére


b) Internetes vásárlás ellenértékeként


c) bármilyen kereskedelmi tranzakció biztosítékaként


d) nem létező, kitalált személy részére


NE KÜLDJÖN PÉNZÖSSZEGET!


A tesztkérdéses átutalás célja, hogy olyan személyek részére küldhessen pénzt, akik személyazonosító okmányukat elvesztették. A TESZTKÉRDÉS RENDELTETÉSELLENES HASZNÁLATÁNAK MINŐSÜL, HA AZT AZ ÜGYFÉL BÁRMILYEN ÜGYLET TELJESÍTÉSÉNEK BIZTOSÍTÁSÁRA HASZNÁLJA FEL."

2014. jan. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!