Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Költözni szeretnénk a közeljöv...

Költözni szeretnénk a közeljövőben, de fogalmunk sincs, hogy hogyan és mennyi összeget igényelhetünk lakáshitel céljából?

Figyelt kérdés
Jelenleg a párom szüleinek lakásában lakom, de elhatároztuk, hogy anyukámmal és öcsémmel közösen veszünk egy családi házat. A pénzt úgy tennénk össze, hogy anyukám eladná jelenlegi lakását, ami kb 8 milliót ér. Mi pedig párommal az összekuporgatott pénzünket beleadjuk, és egy törleszthető hitelt keresünk, amivel hozzájárulunk az új lakáshoz. Hogyan lehet ezt megoldani? Mert mi már elhatároztuk magunkat, és anyukám nagyon rendes, szóval nem lenne gáz az 'anyósékkal' együtt lakni. :)
2009. dec. 3. 18:53
 1/3 anonim ***** válasza:
hogy erre a felállásra pontosan mit lépne egy bank, azt nem tudom, de kb. jó ökölszabály a hitelre, hogy veszik a havi bejövő pénzt (a fizetésetek) abból levonják annyiszor a minimálbért ahányan vagytok és a törlesztőrészlet max. a maradék lehet.
2009. dec. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát ahogy írtátad. Nézd meg mi aza pénz amit biztosan megkaptok a lakásért. Aztán mennyi van nektek. ès kezd el akár a neten is keresgélni ingatlanos oldalokon, hogy mi az elképzelés. Aztán nézd meg kb mennyi hitelre lenne szükségetek, rengeteg banknak van hitel kalkulátorja, amivel kitudod számolni a havi törlesztést. azt vegyétek figyelembe ha egyikötök munkanélküli lesz akkor is tudjátok-e tovább fizetni a törlesztést? Vagy mi történik ha pl az öcséd nem tudja fizetni még a ráesö rezsi részt sem akár évekig. Vagy mi van akkor ha a párod elhagy vagy te rakod ki és követeli az ö részét.

Nekem ez egy kicsit elég olyan közöslónak túros a háta dolog.

2009. dec. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hitel szempontjából nincs akadálya annak, hogy közösen, 4 tulajdonos vegyen egy házat, de szerintem eléggé kacifántos helyzetek alakulhatnak ki. Mi történik akkor, ha később öcséd is családot szeretne alapítani és esetleg elköltözne. Nem tudom anyukádnak mik a jövőbeni tervei, de ha esetleg ő is szeretne önálló életet élni, az ebben a felállásban elég nehézkes.

A jelenlegi hitelezési szabályok alapján kb úgy lehet kalkulálni (tulajdonosoktól függetlenül), hogy az adós és adóstársak együttes jövedelmétől függően a ház árának 50-70%-át lehet megkapni hitelbe. Tehát 10 millás önerővel egy 20 millás ház egész biztosan megvehető.


10 millió Ft-nak a törlesztő részlete 20 évre banktól, devizanemtől, hiteltípustól függően 70.000-100.000Ft/hó.

2009. dec. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!