Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért vesz fel valaki hitelt,...

Miért vesz fel valaki hitelt, ráadásul olyan sokat, ha nem keresnek a családjában annyit, hogy akárcsak egy kis esélye is legyen annak, hogy vissza tudja fizetni?

Figyelt kérdés
És akkor még hol vannak a napi megélhetéshez szükséges dolgok, és a számlák.

2014. jan. 23. 11:57
 1/7 tetro ***** válasza:
87%
Ez a hitelválság nagy kérdése. Szerintem nagyobb annál, mint hogy devizában vagy forintban veszi-e fel. Csak ez a kérdés sokkal kínosabb, mert itt nincs bűnbak.
2014. jan. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Miért ad a bank olyan sokat, ha nem keresnek a családban annyit, hogy akárcsak egy kis esélye is legyen annak, hogy vissza tudják fizetni?

Szal itt a bank is felelős, bár tudtommal nem adják puszira a hitelt.

Jah de volt ilyen, mert hát ugye el kellett passzolni a devizahiteleket, másképp nem ment volna, nem tudtak volna ennyi embert behúzni.:)

De hogy nehogy az legyen, hogy csak a bankokat vegzálom:

A magyar emberek úgy vannak kalibrálva, hogy a fizetésük x %-át mindenképp hiteltörlesztőre akarják költeni.

Általában annyit hagynak meg, amiből pont nem halnak éhen.

Aztán ha közbejön egy új mosógép vásárlás akkor már borul is a kártyavár.

2014. jan. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sokan túl nagyra vágyók, túl sokat akarnak, de azt nem nézik, hogy miből. Egyébként köszönöm a válaszokat!
2014. jan. 23. 12:40
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyenek is, de alapjában véve nincs gond a hitellel.

Nekem is volt, de a fizetésem 10%-a, végül egybe kifizettem, csak akkor hirtelen kellett egy autó és nem volt annyi pénzem, hogy olyat vegyek, ami nem pereg alattam szét.

Azoktól viszont én is rosszul vagyok, akik mondjuk havi 20 ezret félre tudnak rakni és akkor mennyi hitelt vesznek fel?

Aminek 30-40 ezer a törlesztője, mert "majd meghúzzuk a nadrágszíjat"

Aztán amit fent írtam, vége a dalnak.

Azokat viszont sajnálom, akiket átvert a bank és most fizetnek világba.

2014. jan. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Miért ad a bank olyan sokat, ha nem keresnek a családban annyit, hogy akárcsak egy kis esélye is legyen annak, hogy vissza tudják fizetni? "


Az már a 2. lépés. Először én magamról kell tudnom eldönteni, hogy tudom-e fizetni a hitelt, a banknál pedig én magam jobban ismerem a saját anyagi helyzetemet. A bank a saját védelmében csinálja a hitelbírálatot.


Egyébként az a vicces, hogy a válság előtt azért szidták sokan a bankokat, hogy nem ad nekik hitelt, most meg az megy, hogy miért adott nekik hitelt.

2014. jan. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Biztos ismeritek azt a mondást, hogy "Addig nyújtózkodj, míg a takaród ér!" Na ezt kéne betartani, és akkor senki nem kerülne olyan helyzetbe, hogy hitelt kelljen felvenni, amit esetleg nem tud fizetni. Köszönöm a válaszokat! :)
2014. jan. 23. 17:52
 7/7 Szűcs Róbert válasza:
100%

Az egyik ok, hogy azt hallja mindenhonnan, hogy "kell neked" "mert megérdemled" stb, és ha mindennap ezt hallja hajlamos elhinni és megadni érte mindet, gondolkodás nélkül.


A másik az irigység. Mert a szomszédnak, barátnak, kollégának is van nagy TV-je, Audija, stb., akkor neki is kell, mert lépést akar vele tartani, és nam látja be, hogy ő anyagilag nem azon a szinten van, nem fogadja el az anyagi helyzetét, de nem is tesz érte. Megoldás: a hitel. Met ha csoki kell bemész a csokiboltba, ha pénz kell, akkor meg a bankba, ilyen egyszerű a reklámok szerint.


És a legfontosabb, hogy a pénzügyi intelligencia szintje az emberek többségének nagyon alacsonyan van.

2014. febr. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!