Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyíik bankkártyát érdemes...

Melyíik bankkártyát érdemes választani (deviza alap) 2-honapos californiai tartozkodás esetén?

Figyelt kérdés
2014. jan. 23. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
bannkartyat semelyiket, mert kb. semmire nem mesz vele. hitelkartya fog neked kelleni, dombornyomott. en a mastercard-ot javasolnam, mert az USD elszamolasu.
2014. jan. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Az 1. válaszoló gyakorlatilag amiben csak lehet félretájékoztatott.


Bankkártyát elfogadnak az USA-ban. A dombornyomott elfogadása gyakoribb, de az elektronikus is egyre jobban elterjedt az elmúlt években szerte a világon.


Dombornyomottat igényelj!


Abból is inkább VISA-t. Bár a Mastercardot is szinte mindenhol elfogadják ahol kártyát elfogadnak, de talán egy nagyon kicsit több helyen a VISA-t.


Még tanácsot is ad az első, hogy olyan legyen, amelyik dollár alapú, hogy ne legyen két devizakonverzió.

Nagyon okos személy. Csak éppen arról nincs fogalma sem, hogy a VISA a dollár alapú és a Mastercard az euró alapú.


Hitelkártya miért kellene?

Az egyik mögött betéti számla, a másik mögött pedig hitelkártya fedezeti számla van.

A terminál mindkettőt egyformán elfogadja.


Olyan van, hogy a hitelkártyához több helyen kapcsolódnak kedvezmények, de ezért nem éri meg.


Szóval VISA dombornyomott bankkártya.


Aki meg nem ért hozzá, ne írjon hülyeséget! Nem baj, ha nem ért hozzá, de azért lássa be!

2014. jan. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kedves elozo, azert nalad sincs rendben minden. A Visa dollar a Mastercard Euro alapu? Tessek?????


Van a CIB-nel 2 lakossagi folyoszamlam, az egyik forintos, a masik deviza ($) alapu, vagyis azon dollart tarolok. (sot, volt egy angol font alapu is amig Londonban dolgoztam, de azt mar bezarattam).


A dollaroshoz jar egy kartya, ami dombornyomott es a visa logo van rajta. Ez a kartya, mivel nem hitelkartya, PIN kod beutesevel hasznalhato csak. Probaltam vele az USAban tankolni, de a benzinkuton (Californiaban) a kut az 5 jegyu zip code-ot keri (iranyitoszam), ami ugye nekem nincs, mert a budapesti cim jar a kartyahoz es az iranyitoszam 4 jegyu. Bementem a kutashoz es kertem, hogy engedje meg, hogy hitelkartyakent hasznaljam a CIB kartyamat. Ebben az esetben alairast kert es ID-t amivel igazoltam, hogy a kartya az enyem.


Ennek a kartyanak nincs tranzakcios dija vasarlasnal, es mivel dollar alapu, ezert konverzios dija sincs, ellentetben egy forintos szamlaval, mert a forintot ugye atvaltjak dollarra.


Menj be kerdezo a bankba es kerdezd meg ugyanezt, mert ahany bank, annyi bankkartya es annyi kondicio. Van olyan, ahol felszamolnak nagyon magas konverzios dijat, van ahol nem, de peldaul keszpenz felvetelnel viszont nagyon csunyan. Elmondod a bankos neninek mit szeretnel es o ajanlani fog neked egy megfelelo kartyat.


En a hitelkartya hive vagyok, ugyanis ha a bankkartyadat (a szamla alaput, amit itt debit kartyanak hivnak) elveszited vagy ellopjak, a penzt ami a szamladon van leveszik. Igaz, hogy a bank majd egyszer kesobb vissza adja, ha bizonyitott a lopas esete, de addig nincs penzed.

A hitelkartya elveszitesenel viszont nem a sajat penzedet veszited el es ha jelented a kartyakiallito fele a lopast, akkor nem fogjak rajta a koltekezeseket behajtani.


Szinte mindenhol elfogadjak a kartyat, de kisebb uzletekben van neha minimalis fogyasztas, pl. $5 alatt felszamolnak x osszeget ha kartyaval akarsz fizetni, illetve ha KP-re van szukseged egyes automatak akar 2-4 dollart is felszamolnak kezelesi koltsegkent.


A bankos neni majd segit!

2014. jan. 24. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Utolsó:

A második válaszoló vagyok.


Miért osztasz még mást, ha tényleg nagyon nem vagy képben?


A Visa dollár alapú, a MC euró alapú. Köztudott.

Még te akarsz elmagyarázni dolgokat? És azt hiszed, hogy a másik nem tudja.



Akkora katyvasz amit leírsz. A saját tapasztalataidból (amik nyilván így voltak) levonsz olyan következtetéseket amik elég messze vannak a valóságtól.

A dombornyomott illetve elektronikus és a betéti ill. hitelkártya közti különbségeket kevered ahogy csak lehet.



Hitelkártyát pedig ne ajánlj jó szívvel senkinek sem!


Kérdező!

Olvass utána pl. a www.kiszamolo.blog.hu -n vagy más helyeken, hogy hogy is működik.

A legrosszabb hiteltermék a világon.

2014. jan. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A Visa dollár alapú, a MC euró alapú - kerlek kuldj errol nekem egy hivatalos forrast, hogy tudatlan bargyu enem felvilagosuljon. A "Köztudott" nekem nem eleg.


Hitelkártyát pedig ne ajánlj jó szívvel senkinek sem! - Kulfoldon elek, kedvezo kamat%-ra adnak hitelkartyat boldog boldogtalannak. Raadasul a pontgyujtos hitelkartyabol mar elrepultem ingyen Alaskaba meg Uj-Mexicoba. Miert ne ajanlanam? Aki esszel banik a hitelkartyaval, az jol jar vele. Nem beszelve a biztonsagrol, amit fentebb mar leirtam kartyalopas eseten.


Varom a linket a visa/mc-rol :)

2014. jan. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%

Vannak akik okosan használják a hitelkártyát, ez a magyarországi hitelkártya birtokosoknak kevesebb mint 10%-a.


A tengerentúlon máshogy működik. Úgy látom, fogalmad sincs arról, hogy nálunk hogy van.

Azt meg ne vágd rá, hogy a kérdező is az USA-ba akar menni. Ja, de csak két hónapra. Csak ezért hitelkártyát felesleges.


A magyarországi bankok hitelkártya politikájáról és a hitelkártyával rendelkezők helyzetéről tájékozódj, mielőtt megszólalsz!


Hogy a VISA dollár alapú, a Mastercard euró alapú, keress te forrást! Meg tudod keresni magadtól is. Legalább is feltételezem.

Ha nem tudod, vagy nem hiszed el, járj utána!

2014. jan. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 atlas válasza:
moneybookers nézz utána
2014. jan. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

beirom hogy moneybookers.com es valami skrill oldal jon fel... ez nem segit


kis okosom, szoval te sem tudsz hivatalos forrast kuldeni arrol, hogy a visa $ az mc euro alapu... igy az allitasod egy kalap sz.rt sem er


kepzelheted hogy utana gugliztam, mert gyanus volt, hgy az allitasod hamis, de az egvilagon semmit nem talaltam arrol, hogy az mc euro alapu


biztos rosszul kerestem, de igy, hogy te sem vagy hajlando hivatalos forrast megjelolni, igy az allitasod annyit er, mint az enyem... semmit!


Mondjuk en legalabb szemelyes tapasztalatomat irtam le, azt amit megeltem, azt amit a mindennapokban tapasztalok, de te, csak azt szajkozod amit olvastal/hallottal aztan az vagy igaz vagy nem, vagy mukodik a valosagban vagy nem.....

2014. jan. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!