Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Gyerektartás a bankszámlámra...

Mogyikaa2 kérdése:

Gyerektartás a bankszámlámra jön, vonhat-e az APEH ebből?

Figyelt kérdés
Évekkel ezelőtt kiváltottam a vállalkozóit de egy percig sem voltam vállalkozó, elhagytam a vállalkozói igazolványt ezt telefonon közöltem az APEH-kal. Tehát nem írásban, ennek már 9 éve. Holnap valószínűleg jön a gyerektartás a volt férjemtől. A kérdésem levonhatja az APEH, ha igen akkor éhenhalunk. 50 éves vagyok és egyedül nevelem a kiskorú gyerekem. Kérlek adjatok tanácsot!!
2014. jan. 30. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Egyedül a gyes-ből nem lehet vonni meg talán a családi pótlékból, szóval igen 33%-át vonhatják.
2014. jan. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy a vállalkozói igazolványod elveszítetted, attól a vállalkozói státuszod megmarad. Ahogy a magyar állampolgárságod és a személyiséged is, ha a személyid hagyod el. Ma már nem is kapsz vállalkozói igazolványt, csak nyilvántartásba vesznek.

Szóval igen kellemetlen, ha kilenc éve aktív főállású vállalkozó vagy, mert ez bizony nem párszázezer forintot jelent, nem beszélve az elmaradt bevallásokról, a várható adójogi következményektől, bírságtól, késedelmi pótlékoktól stb.

Ezt a kérdést rendezned kell, minél előbb. Pont ezzel tudod elkerülni azt, hogy hozzányúljanak olyan pénzhez, amely a megélhetésedet veszélyeztetné. Te, ha a másik fél lennél, mit tennél egy olyan adósoddal, aki kilenc év alatt nem küldött bevallást, nem szól hozzád, hogy mit akar stb.?

2014. jan. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nyiss hamar egy új bankszámlát és kérd arra a pénzt, vagy adja fel rózsaszín postai csekken a volt férjed!
2014. jan. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!