Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Most hogy a Díjnetet az ELMŰ...

Most hogy a Díjnetet az ELMŰ antidemokratikus gusztustalan módszerrel kigolyózta, hol és hogyan kell kifizetni a villanyszámlát?

Figyelt kérdés
Eddig banki megbízással minden hónapban leszedték. Akkor most hol és mit kell állítani? Az elműhöz már beregisztráltam. Le kell mondani a DÍJNETES megbízást és az elműsre kell állítani vagy hogy?

2014. jan. 31. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:

A Díjnetes megbízást nem kell lemondanod, az minden ELMŰ ügyfélnek automatikusan megszűnik. Ekkor át is állítanak az ELMŰ saját számlabemutatási rendszerére.


A csoportos beszedési megbízás nem változik, mivel annak semmi köze a Díjnethez. Az csak a szolgáltató, a bank és közted fennálló háromoldalú szerződés.


Az ELMŰ e-számláját lemondtam, és papír alapon kérem. Bízom abban, hogy ez magasabb költségeket fog számukra jelenteni, mint a Díjnet/Távszámla szerződés. Ezt javaslom neked is.

2014. febr. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezzel csak azt érnénk el, hogy a költségeket majd ránk hárítják. Lásd a bankok gusztustalan viselkedését.

Rezsicsökkentés ide vagy oda.


Ha bankkártyával szeretném online fizetni ezentúl az ELMŰ villanyszámlát akkor megtehetem? Hogyan? ker.elmu.hu oldalon?

2014. febr. 19. 13:52
 3/4 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.


Elméletileg a ker.elmu.hu oldalon működik a bankkártyás fizetés. Azonban én nem vagyok hajlandó sem ezt az elavult SAP felületet használni, sem százféle helyen tárolni a számláimat.


Mivel amúgy is egy ELMŰ ügyfélszolgálat közelében lakom, ezért besétálok havonta egyszer és kifizetem bankkártyával.


Gondolkodom, hogy áttérek beszedésire, vagy alternatív szolgáltatót választok, aki a Távszámlán/Díjneten továbbra is hajlandó bemutatni a számláit.

2014. márc. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Iszonyatosan gagyi az ELMŰ online fizetési felülete. SZÉGYEN!

Persze mondhatjuk, hogy működik, de forduljon fel aki azt a xart elfogadta az informatikusoktól.


Hallottam már hajmeresztő fejlesztési megrendelésről milyen pénzeket -lopnak- kérnek pár napos munkáért az ELMŰnél.


Megdöbbentő ez a mocskos korrupt közmű szféra. Pár szemétláda miatt megy el az ember kedved mindentől. Egy szűk, alávaló, mocskos, alja réteg.

2014. márc. 9. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!