Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha valakinek van hitelkártyája...

Ha valakinek van hitelkártyája meg áruhitele is akkor ha nem tudja füzetni mit foglalnak le? A lakásban található dolgokat is talán vagy a lakást?

Figyelt kérdés
2008. júl. 19. 12:16
 1/4 anonim válasza:
100%
Hát jobban jár az a valaki, ha fizetni, mert vihetik a lakást is...de ingóságokat is. Egyszóval bármit...Neked van ilyen problémád?
2008. júl. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen.De ilyenkor elöször mit foglalnak?Sajnos nem tudom fizetni egyedül vagyok5 gyerekkel!Érdekelne hogy elöször mit foglalnak le ilyen esetben? amugy a lakáson is hitel van csak másik banké,azt valahogy fizetem,de a másikkakat nem tudom.Elvihetik mondjuk a hütöszekrényt,számitógépet is?Vagy lefoglalhatják egyböl akár a lakást is?
2008. júl. 19. 23:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ingófoglalás az a végrehajtási cselekmények egyik "legutolsó" művelete. Tehát a számítógépet és a hűtőt akkor vonhatnák zár alá, ha egyéb fellelhető vagyon nem lenne.


A végrehajtók általában az alábbi sorrendet követik:

1. Jövedelemletiltás - ha van munkahelyed, szinte biztos, hogy a béred 33%-át le fogják vonni.

2. (Általában a jövedelemletiltással egy időben meg is lépi a végrehajtó) Ingatlanvégrehajtás - ha van ingatlanod, akkor szinte biztos, hogy a végrehajtási jogot a végrehajtási eljárás megindulásakor a végrehajtó bejegyzi. A hitellel terhelt ingatlan esetén ez akár a banki hitelszerződés felbontását is eredményezhezi - függetlenül, hogy történik-e tényleges végrehajtás, vagyis ha a másik hitel miatt nem is adják el a lakást, a lakáshitelt viszont egyszerre vissza kell fizetni, ehhez pedig valószínű, hogy (kényszer)értékesíteni kell a lakást.

3. Cégtulajdonrész, gépjármű, értékpapír, bankszámla

4. Egyéb dolgok, pl. ingóságok.


Tehát ha NEM tudod fizetni a hitelt, akkor ne várd meg, hogy a bank szerződést bontson. Menj be a bankba, és mondd el, hogy szeretnél más fizetési ütemet kérni, szeretnéd módosítani, stb. Aztán próbáld az átütemezett fizetés szerint fizetni. De semmiképpen se várd meg, hogy a bank végrehajtson.

2008. júl. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyonszépen köszönöm a válaszokat.
2008. júl. 20. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!