Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitel. Adnak? Milyen...

Lakáshitel. Adnak? Milyen részletre, futamidőre, kamatra? Nem értek hozzá.

Figyelt kérdés
Szóval én pedagógus vagyok, másfél éve dolgozok, élettársam eladó, augusztus óta, mind a kettőnknek első munkahely. Kapnánk-e egyáltalán lakáshitelt? pl. 10m Ft-ot hány évre/ milyen kamatra adnának, és mennyi törlesztőrészletre nagyjából? Hasonlóak az arányok a bankok között? Lehet hülye kérdések...bocsi :)

2014. febr. 4. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
10 milliós lakáshoz 3,5-4 millió önerő kell ennyi van? Mert ha nincs akkor máris nem a válasz.
2014. febr. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Gábor t ***** válasza:
Szia. négy éve vettem fel lakáshitelt , a nettó fizum 30%-ka lehetett a havi törlesztés , 1,4 millió önerő volt 4 év előtakarékosságból, és 4,2 kellet még , adós társal adták csak meg.
2014. febr. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Gábor t ***** válasza:
És 15 év futam idő. Kb. 8 millát fizetek vissza.
2014. febr. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

10 millió borzasztóan sok. Vagy nagyon hosszú időre tudod (ha adnak is), vagy magas törlesztővel.

Mi 6 évre vettünk fel 4,7-et, de 100 ezer/hó körül van a havi részlet.

A fizetésetek alapján talán otp-nél érdeklődjetek!

2014. febr. 5. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Általánosságban elmondható, hogy az összes havi bevételetek kb 35-40%-át engedik a bankok, hogy havi törlesztőrészletre fordítsd. (Van olyan bank, amelyik megengedi a 60%-ot is, de ez csak akkor javasolt, ha több a bevétel, mint az igazolható...)


Mivel a hitelezhetőség szempontjából hiányzik még pár nagyon lényeges adat (mennyit kerestek, hány évesek vagytok, mennyi önerővel rendelkeztek, van-e plusz ingatlan fedezet, hol vásárolnátok a lakást, új, vagy használt ingatlant kerestek, vannak-e már hiteleitek, ?), így nem tudom megmondani, mennyi hitelt kaphatnátok és milyen feltételekkel, de ha ezeket az adatokat leírod, akkor már tudok lehetőségeket mutatni.

2014. febr. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én nettó 110.000-ret, párom pedig 85.000-ret keres. 24 évesek vagyunk. Hitelünk nincs, használt ingatlant vennénk, saját ingatlanunk nincsen, a szüleim ikerházának egyik oldalában lakunk, de nem a mi nevünkön van. Tolna megyében vásárolnánk, egy községben a házat. Köszönöm a segítségeteket.
2014. febr. 5. 21:41
 7/7 anonim ***** válasza:

Az egyik legfontosabb kérdésre nem válaszoltál. Rendelkeztek-e önerővel, tehát mennyi pénzetek van?


A ház, amiben most laktok, lehet pót fedezet? Belemennének a szüleid, hogy jelzálog kerüljön a házukra?

Vállalnának kezességet is a szüleid?


Ez csak magánvélemény, de azt gondolom, 10M Ft hitelt felvenni nagyon nagy kockázat, két fiatalnak pedig különösen az. Nem ismerem a családi körülményeiteket, de ekkora hitelbe csak akkor szabad belemenni, ha a családotok támogatni tud anyagilag még több évig. Bármennyire kedvezőnek tűnnek most a hitelkamatok, arra semmi garancia nincs, hogy ez évek múlva is így marad. Mivel a használt ingatlanra kapható támogatott hitel csak 5 évig támogatott, ezért arra kell törekedni, hogy ebben az időszakban a lehető legtöbbet vissza tudd fizetni a banknak, mert a 6. évben belépő piaci kamat mértéke még nem ismert, lehet sokkal több is, mint a mostani hitelkamatok. Kellemetlen meglepetéseket tud majd okozni azoknak, akik erre nem készülnek fel.

2014. febr. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!