Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Devizahitelesek! Szerintetek,...

Devizahitelesek! Szerintetek, jogosak a követeléseitek?

Figyelt kérdés

Engedjék meg,hogy-mint semmilyen hitellel nem rendelkező polgár-, megszólítsam Önöket néhány szóban. Az utóbbi években,amióta a hitelből,azaz más pénzéből felépített életek kártyavárként omlanak össze,másról sem hallani a médiában,mint a hitelesek nehéz helyzetéről. Első körben leszögezném, hogy nem ápolok semmiféle szimpátiát a bankokkal és egyéb hitelszervezetekkel.


Belegondoltak-e már Önök abba, hogy az országban léteznek olyanok is, akik nem vettek fel hitelt, mert addig nyújtózkodtak,ameddig a takarójuk ért? Bármilyen hihetetlen,lehet így is élni. Nem kell ehhez menő vállalkozónak lenni.


Egyszerűen mindenkinek tudnia kellett volna a hitel felvételekor, hogy hol a helye a társadalomban és meddig lehet nyújtózkodni. Ha nincs megfelelő munkahely - márpedig évtizedekig ez miért lenne garantált, akkor bizony akár élethosszig is maradnia kellett volna az albérletnek ill.-természetesen tisztelni akár az anyósék játékszabályait is-a szülői házban maradásnak. Nyugat -Európában a lakosság legalább fele élete végéig NEM saját ingatlanban éli le az életét.


Mert milyen érdekes, kb. a 2004 körüli időkig-amikor elkezdődtek az esztelen hitelfelvételek - valahol mindenki lakott, valamivel mindenki közlekedett. Ezután már - még akiknek nem is engedték meg az anyagiak - nem felelt meg a szülői ház hátsó része,de a panel sem és már nem volt jó az öreg kocsi. Ezután a hitelektől megrészegülve belvárosi új lakás és autószalonból kiguruló "mi autónk "kellett annak is, aki addig alig tengődött hónapról hónapra.


Azok, akik 10-20 évre elkötelezték magukat a bankoknak, nem gondoltak arra,hogy ezalatt a hosszú idő alatt lehet probléma az egészséggel, a munkahellyel, a gyerekkel, szülővel és történhet sok minden a világgazdaságban?


Véleményem szerint a hitelfelvevők jó része nem gondolt erre. Megjött hitel formájában az addig soha nem látott pénzösszeg, és sokan úgy elkezdtek költekezni, mintha a sajátjuk lenne, pedig még egy részletet sem fizettek ki.

Most sokan hivatkoznak arra, hogy a hitelintézetek és a reklámok átverték őket, nem értették az apróbetűst, az ügyintéző nem ezt mondta stb.


Persze, nem lehet mindenki közgazdász. Csakhogy akkor nem kellett volna aláírni egy nem érthető szerződést, bármit is mondott a bank ügyintézője! Maradni kellett volna szerény körülmények között, de eladósodottság nélkül!

Közgazdász végzettség nélkül, egyszerű paraszti ésszel csak elemezni kellett volna az árfolyamfüggő szót. Valami függ valamitől. De miért gondolták az emberek,hogy az árfolyamtól való függés mindig csak pozitív lehet a hitelfelvevő részére, akár több évtizeden keresztül?


Hivatkoznak az aggasztó anyagi helyzetbe jutottak arra,hogy külföldi, akár z.. tulajdonú bankok átverésének áldozatai lettek, forintot kaptak és devizában fizetnek vissza,stb. Amikor felvették a hitelt,akkor ez nem számított?


Miért nem mondták a hitelfelvétel előtt, hogy köszönöm, nem értem a szerződést, nem magyar a bank stb. és nem kérem a hitelt? Tud-e bárki is egyetlen embert mutatni, akinek fegyvert tartottak a fejéhez, hogy írja alá a hitelszerződést? Ígért-e /és elhitte-e bárki, hogy az árfolyamok kedvezőek maradnak a hitelfelvevő szempontjából, akár évtizedekig?


A statisztikák szerint az árfolyamgáttal, egyéb segítségekkel minden bajbajutott hiteles megsegítése a költségvetésnek kb. 450 ezer forintjába kerül. Márpedig a büdzsébe mi, hitelmentesek is fizetjük az adót.A mi áfánkat, a mi bankszámlavezetési díjunkat is emelik! Pedig mi, hitelmentesek a ti problémátokról nem tehetünk, a ti, korábban kedvezőbbé váló életkörülményeiteket/ pl. új autó/nyaralás nem élveztük, de az ostor rajtunk is csattan! IGAZSÁGOS EZ?


Én és a többi hitel nélküli polgár,mikor kapunk egy pénztárban az egyenlőség jegyében ennyi pénzt, annak jutalmául,hogy nem sodortuk magunkat és az országot bajba? Nekünk, hitelmenteseknek is jó lenne az árfolyamgátasaknak adott euró 250-ért; nekünk is jobb lenne új autóval járni és a belvárosban lakni; mi is jobban éreznénk magunkat a 25 fokos szobában ,a legújabb telefonnal a kezünkben!


A közvélemény-kutatások szerint a bajbajutottak nagy része az államtól várja el a segítséget,de nem hajlandó pl.kisebb lakásba költözni és arra sem hajlandó, hogy az árfolyamgátba történő belépés után a családban maradó átmeneti megtakítást félretegye!


Látom a tv-ben a hitelesek tüntetését:egy hölgy melírozott hajjal, festett szemöldökkel, cigarettával és Iphone-al a kezében, tüntet, mert nem tudja fizetni a bankhitelt. Ő jogosan várja a segítséget a közösből? Egyes eladósodott családokban-"majd úgyis kisegítenek alapon"- úgy cserélgetik továbbra is a laptopot, telefont, mint mások a zoknijukat. Ők jogosan állnak sorba segítségért?


A devizahitelesek arra hivatkoznak: forintot kaptak és devizában fizetnek. Ezzel miért követnek el bűncselekményt a bankok? Mivel Magyarországon a forint a hivatalos fizetőeszköz, így egyértelműen forintba kapják a hitelt. De az adós megválaszthatta, hogy milyen pénznemben kíván törleszteni. Választhatták volna az Eurót, az Usa dollárt vagy a Japán Yen-t stb. Sokan a svájci Frankot választották, mert akkor az tűnt a legkedvezőbbnek. A devizahitelezés, nem azt jelenti, hogy eléraknak papírpénzbe, a felvett forintösszegnek megfelelő svájci frankot, hanem hogy azon pénznem értékéhez igazodva törleszt. Ha gyengül a forinthoz képest, akkor nyilván kevesebb a törlesztés, ha erősödik akkor több. Mivel a magyar gazdaság, soha sehol nem volt Svájchoz képest, így az egyszerű paraszt is tudhatta, hogy a forint jelentős erősödése a CHF-hez képest, vajmi kicsi az esély. De szerintem a kockázatot vállalva, ezt mindenki alá is írta a hitelszerződésben. Akkor hol itt a bűncselekmény?

Egyoldalú szerződés módosítás. A forint jelentősen gyengült. Így nyilván ezzel arányosan a kamat emelkedik. Nem értem a háborgást emberek!

Kérdezem, szerintetek akkor az nem lett volna bűnycselekmény, ha csökken a törlesztő és kevesebbet fizettek vissza? Akkor nem háborgott volna senki, hogy annyit akar visszafizetni amennyit felvett?


Társadalmi szolidaritás: Ha jóváhagynák, hogy 140 ft-on visszafizessétek a hiteletek, akkor a forinthitelesek, még mindig jóval többet fizetnének. Akkor ti vállalnátok szolidaritást a forinthitelesekkel szemben és fizetnétek az ő többletköltségüket? Vagy az úgynevezett szolidaritás csak a devizahiteleseket illeti meg?


Nem felelőtlenség felvenni havi x forint megtakarításra olyan hitelt aminek a törlesztőrészlete x-1000 ft? (de ismerünk ettől rosszabb esetet is).

A felelőtlen hitelfelvétellel nem csak saját magukat hozzák nehéz helyzetbe, hanem a magyar gazdaságot, a mindenkori magyar kormányt is (kockáztatják a pénzügyi szuverenitást, csökkentik a kormány mozgásterét.)

Nehéz helyzetbe hozzák a normálisan gondolkozókat, azokat, akik nem vesznek fel devizahitelt, mert a megszorítások őket is érintik.

Akik nem vettek fel hitelt, azokkal ki foglalkozik, azoknak ki akar segíteni?


Szóval unom már a devizahitelesek nyivákolását. Nem csak az új Suzukival/Opellel/Skodával új lakással/plazmatévével/thaiföldi üdüléssel kell felvágni a szomszéd/rokonok/ismerősök előtt, hanem a felelőtlen döntésnek is vállalni kell a következményeit. Csendben, tisztességesen, nem nyivákolva és másoktól várva a sült galambot.

A rongyrázás az észcsinálás az önmaguk helytelen pozicionálása, vagy többnek mutatni akarása pedig általános népbetegség. Nagy divat lenézni a másikat, panaszkodni túlzott igényeket táplálni, minden alap nélkül. Ahogy észrevettem manapság a látszat számít csak, bármibe kerüljön. De ha a felszínt kicsit megkaparjuk, kibukik a véres genny az adósság és a szégyen.


Náluk is az érvényesül,hogy a segítség kell, de az igényekből nem tudnak lejjebb adni? Semmi gond, ha valakinek nagyobb igényei vannak és nem akar a családjával az "anyósnál" lakni,mert úgy véli,hogy az már őskori gondolkodás. Ha viszont erőn felüli igények vannak, akkor baj esetén - azaz ha nem megy a törlesztés-, nem kell várni a közösből a segítséget! Ekkor egyedül kell kimászni a a bajból, mert ez már nem szocializmus! Ha valaki rossz üzletet kötött,az legyen "egyéni szoc probléma"!


A harcát mindenkinek EGYÉNILEG, legfeljebb a bíróság előtt kell megvívnia! Nem pedig az igények lejjebb adása nélkül, a közösből is,a hitelmentesek terhére várni arra,hogy a nagy Ő kihúzza a bajbajutottat a slamasztikából!


Véleményekre lennék kíváncsi, ki hogyan gondolkodik a témában.



2014. febr. 8. 14:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Azt senki sem fogja megírni,hogy nem. Főleg egy magyar aki ha megdöglőt a tehenem a szomszédé is dögöljön meg hozzá állású.
2014. febr. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%

Azta! Kérdező! Te aztán egy nagyon okos ember vagy! De tényleg!


(Nekem nincs semmilyen hitelem, de végtelenül sajnálom mindazokat, akik a hitelük miatt bajba kerültek. Akkor is, ha végül is az ő felelősségük (is) ez.)

2014. febr. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, sok mindennel egyetértek, amit leírtál, de van pár dolog, amire felhívnám a figyelmedet.

Az, hogy kinek milyen mértékben, módon segítenek ebben az országban, az sosem lesz igazságos azoknak, akik kimaradnak belőle. Pl engem felháboríthatna, hogy milyen alapon kaptak egyesek anno tanácsi bérlakásokat, én bezzeg nem kaptam. Sosem kaptam segélyt, ezért felháboríthatna, hogy az állam valószínűleg a sokszorosát költi segély formájában álrászorulókra, csalókra, mint amit a devizahitelesek megsegítésére. Nem dohányzom, így felháboríthatna, miért kapnak ingyenes orvosi ellátást azok, akik szándékosan rongálják a tüdejüket. Tele van az ország alkoholistákkal, őket is ingyen ellátja az orvos. (No persze nem vagyok vak, tudom, hogy a dohányon és az alkoholon bőven van annyi adó, amiből kitelik a szenvedélybetegek ellátása, tehát elég álszent ez a világ


Elsősorban nem azért kaptak (vagy kapnak) a devizahitelesek bármilyen segítséget, mert a kormány sajnálja őket, vagy mert "jogosak" a követeléseik. Aki csak egy kicsit is hajlandó mögé nézni a dolgoknak és képes az összefüggéseket meglátni, az észreveszi a nemzetgazdasági és politikai érdekeket a "megsegítés" mögött, illetve azt is végig kellene gondolni, mielőtt ítélkezel, hogy hogyan is alakult ki ez az egész helyzet, mi minek a következménye és valóban csak az egyén a felelős a kialakult problémáért?

2014. febr. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"ingyenes orvosi ellátást"


Mióta nem kell fizetni TB-t egy alkoholistának vagy dohányosnak?

2014. febr. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

folyt köv:)


Úgy gondolom, hogy eleve hibás döntést hozott az akkori kormány, amikor engedélyt adott arra, hogy deviza alapon lehessen hitelezni a lakosságot és akkor is hibás döntést hozott, amikor ezt nem állította le időben. Nem lehet csak az egyént okolni azért, mert látta át az igen bonyolult kölcsönszerződéseket és mert nem értette meg a devizahitel működését, nem látta át annak veszélyeit.

Arról sem az egyén tehet, hogy a magyar gazdaság ennyire leszakadt, hogy nálunk fényévekre került az euró bevezetésének lehetősége, hogy még a volt szocialista tábor tagjai is sorra leköröznek minket.

Az, hogy a forint ennyire meggyengült, szintén nem az egyén bűne, sokkal inkább az ország vezetése tehet róla.


Tévedés azt hinni, hogy csak a deviza alapú lakáshitelesnek származott előnye abból, hogy lakást vettek maguknak hitelre. Abban az időben pl létezett építőipar, volt építőanyag gyártás és voltak építőanyag kereskedéseink is, volt működő ingatlan piacunk, amik összességében sokszázezer embernek adtak munkát, megélhetést. Az építőipari munkások egy része, akik a recesszió miatt elvesztették a munkájukat, most munka helyett segélyt kapnak.

Ha az utcára kerülne sokezer devizahiteles, az lehet, hogy "igazságos" lenne azokkal szemben, akik nem vettek fel hitelt, de abban mindenki biztos lehet, hogy nem járna jól ezzel az ország. Nem hinném, jó megoldás lenne, ha növelnénk a hajléktalanok és a segélyre szorulók számát.


A probléma sokkal összetettebb annál, hogy csak azt vizsgáljuk, jogos-e a követelés, vagy sem.

2014. febr. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
23.16-os, az is fizeti a TB-t, aki egészségesen él és ez miatt sokkal ritkábban szorul orvosi ellátásra, mint egy szenvedélybeteg, és pl amikor rokkantsági járadékot kapnak, mert már 30-40 évesen, mert munkaképtelenre itták magukat. (ez sem igazságos, de ettől még így lesz, hiszen a TB-nél a szolidaritás elve működik.)
2014. febr. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
63%

Na végre egy ember aki kimondja a véleményét teljesen kifejtve a deviza hitelekkel kapcsolatban. Csak feltételezem,hogy a Káslerrel szemben akár egy vitát is vállal.

Ismerek olyan hitelfelvevőt aki tehermentes lakást(amit szüleitől kapott) eladva háromszor akkorát épített és megtagadta a szüleit mert nem adták jelzálogba a lakásukat a hitelfelvételhez.

A nyújtózkodás és a takaró példája igaz.

Sokan sajnos egyáltalán nem is akarnak fizetni,pedig mint az egyik követelés szerint a szerződések semmisé tételét akarják,akkor gyorsan zsebbe kell nyúlni mert a pénz akkor azonnal visszajár.

2014. febr. 9. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Azokra a bankokra amelyik arra alapítja üzleti stratégiáját, hogy az ügyfeleit megtéveszti, kartellezik, tisztességtelen és törvénytelen szerződéseket írat alá, szankcionálni kell, nincs szükség rájuk.

Mert tegnap még az adósokat verte át, holnap a betéteseket fogja átverni. A betétbiztosítási alap pedig kevés lesz, erre gondolt már valaki?


A Gazdasági Versenyhivatal több alkalommal elmarasztalta az Erste Bankot.


Vj-18/2008 - versenykorlátozó megállapodás és összehangolt magatartás


Vj-53/2007 - fogyasztói döntések tisztességtelen befolyásolása


Vj-48/2007 - fogyasztói döntések tisztességtelen befolyásolása


Vj-141/2006 - fogyasztói döntések tisztességtelen befolyásolása (megtévesztés)


Vj-160/2004 - fogyasztók megtévesztésére alkalmas magatartást miatt.


Vj-37/2004 - sorszámú határozatában fogyasztói döntések tisztességtelen befolyásolása (megtévesztés) miatt

2014. febr. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%

Egymillió per. Gratulálok. Ezt egyedül találtad ki, vagy kellett hozzá segítség?

Szerinted, hány száz év múlva végeznének a bíróságok?


"Szóval unom már a devizahitelesek nyivákolását."

Elfogult vagy, nem kicsit, nagyon.


Kérdező, ha egyszer majd téged is kifosztanak, vagy bármilyen cselekmény áldozatává válsz, emlékezz, hogy egykor még te is össze kacsintottál az ördöggel.

2014. febr. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ezekre a szerződésekre a BH1998. 443. jogesetet kell alkalmazni kormányzati szinten.


Eszerint a kölcsönszerződés "...érvényesen nem jött létre. Az érvénytelen szerződésre alapított ügyleti kamat megfizetése iránti igény alaptalan."

2014. febr. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!