Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyit kamatolna ez 30 év alatt?

Mennyit kamatolna ez 30 év alatt?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok. Még nem dolgoztam. Gondolok a nyugdíjas éveimre, mert kitudja, mi történik még 30 év alatt.


40 ezer forintot beteszek a takarékba most, és az 30 év alatt mennyit fog kamatolni? Emellett 5 ezer vagy 6 ezer forintot megint félre teszek, és azt is gyűjtöm.


És, ha elértem a 60 évet, (ha), akkor kiveszem a bankból a pénzt, és az lesz a nyugdíjam!


Most jönne a válasz, hogy miért nem mész dolgozni? Hova? A mai világban? Egyrészt én visszahúzódó vagyok, kevés beszéddel, és nem egy határozott alkat, amit olvastam, hogy a munkáltató azt is nézi, ki, hogy lép be az ajtaján, és hogy áll, begörnyedve, vagy katonásan! Ez nem vicc!


Egyébként mindig, ahol voltam, tetőtől-talpig végignéztek rajtam, és azt mondták, már felvettünk mást! Pedig nem voltam büdös, és koszos sem, és normális ruhában voltam.


Szóval nagyon megnézik az embert, és a visszahúzódottságot nem lehet tagadni jó pofizással, mosollyal, mert az úgyis kiderül egyszer!



2014. febr. 9. 20:18
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Én meg olyan vagyok, hogy mindig légy önmagad, ne utánozz mást, ugyis kiderül egyszer!
2014. febr. 9. 20:23
 2/12 A kérdező kommentje:
Vagy ki tudja, mi lesz még 30 év mulva? Csődbe megy Magyarország? Lesz egy 3. világháború? Megszüntetik a nyugdíjat addigra!
2014. febr. 9. 20:32
 3/12 anonim ***** válasza:
22%
kamatozna kb egy nagy nullát
2014. febr. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Ne haragudj kedves kérdező, de valahogy megkértem azokat a helyeket ahonnan eddig elutasítottak. Egyrészt 30 évesen képtelen vagy helyesen leírni a "kamatozna" szót, másrészt ilyen életképtelen ötletekkel állsz elő hogy beteszel 30ezret és az nyugdíjas korodra annyira megduzzadna hogy abból vígan eléldegélj... Szerintem szimplán életképtelen vagy. Csak a magyarázkodás. Bocs de ez a véleményem.
2014. febr. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy jön az, hogy dög*lj meg, kérdező. Most felakasztom magam, hála nektek!
2014. febr. 9. 21:16
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Látom a mondat tagolás sem az erősséged, na mind egy. Mellesleg sejtelmem sincs hol írtam neked olyan hogy "dögölj meg", de jobban tennéd ha 30 évesen kicsit felnőnél és nem itt depiznél mint egy tini fruzska. :D
2014. febr. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
nekem miért?
2014. febr. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Vegyünk 3%-os kamatot, ami most egy lekötött betétnél nem is számít rossznak. Vegyük a 40 ezer forintodat. Ezen a kamatszinten 40000 * 1,03^30 =~ 97 ezer forintot fogsz kivenni a bankból 30 év múlva. Nyilván a kamat % lehet több is kevesebb is az évek folyamán, de kb. ezzel a nagyságrenddel számolhatsz. Döntsd el, hogy elég-e ennyi nyugdíjas éveidre. Egyébként szerinted, ha ennyire egyszerű lenne, hogy mindenki betesz 40 rugót a bankba aztán 30 év múlva él belőle mint Marci hevesen, nem ezt csinálná mindenki? Lenne nyugdíjválság?
2014. febr. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az okos gondolkodást jelez, hogy a nyugdíjas éveidre gondolsz, és ezért tennél is. Bár akkor már nem a bankba érdemes, annál azért sokkal jobb helyek is vannak, egyéb más szolgáltatáskkal. Azt viszont nem értem, hogy ha nem dolgozol, akkor miből finanszíroznád ezt és az egyéb költségeidet is???
2014. febr. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
natessék.mostani szinten az egy honapig elég lenne.xd.és ha nem dolgozol miböl teszel félre még?és egyáltalán miböl élsz most?
2014. febr. 10. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!