Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Meddig mennek még lefele a...

Meddig mennek még lefele a betétek kamatai? Mi a célja ezzel a folyamatos kamatcsökkentéssel a bankoknak?

Figyelt kérdés

2014. febr. 11. 11:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
A bankoknak semmi, tekintve hogy semmi közük kamatcsökkentéshez. Matolcsy, illetve Orbán Urakat kell megkérdezni, mi a pontos céljuk az alapkamat csökkentésével.
2014. febr. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az alapkamat csökkentést a kormány szabályozza, ez határozza meg a betétek, de a hitelek kamatát is.


A csökkentés célja az, hogy alacsony kamaton jussanak hitelhez a vállalkozások.

2014. febr. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.

Igen, ez is lehet egy cél, ugyanakkor veszélyes játék az, ha az ország teljesítménye, mutatói nincsenek összhangban az alapkamattal lásd Törökország). Esetleges romló hangulatban sérülékenyebb a forint.

Nyilván, ha olcsóbbak a hitelek, akkor a kamatok is kisebbek lesznek. Szerintem az egyik fő cél ezzel, hogy a kormány az állampapírok felé nyomja a lakosság megtakarításait. Most pontosan nem tudom az arányokat, de jelentősen nőtt az állampapírokban tartott megtakarítás aránya.

2014. febr. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Igen. Szerintem is cél az állampapír és az abban tartott befektetések amik többet hoznak mint egy sima banki lekötés.Pl. baba kötvény, Fundamenta lakáskassza.
2014. febr. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem értem - a bank az egy üzlet, és minden banknak mások a kamatai. Akkor hogyhogy nem ők döntik el, hogy mennyi legyen a kamat?
2014. febr. 12. 11:28
 6/11 anonim ***** válasza:
Nyilván bizonyos keretek között ők döntenek, de mindent az alapkamat határoz meg, ahhoz meg nincsen közük.
2014. febr. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az alapkamat csökkentésének célja, hogy a hitelezést élénkítse, és a megtakarításokat visszafogja. Magyarul: az emberek költsék el a jelenlegi vagy jövőbeli pénzüket.

A bank haszna nem az alapkamat, hanem amit még ők pluszban rápakolnak (marzs)

2014. febr. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az utolsó hozzászólónak ment kéz a többi baromságokat írt.
2014. febr. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Jó, de akkor pl. kb. 4 évvel ezelőtt miért volt jó a kormánynak, hogy 10%-os betéti kamatok legyenek? Azt akarták, hogy senki ne vásároljon semmit, csak gyűjtse a pénzét, vagy mi?
2014. febr. 12. 22:16
 10/11 anonim ***** válasza:

Nézd végig csak 30 perc és minden kérdésedre választ kapsz.

[link]

2014. febr. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!