Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van olyan hogy a bank hozzá...

Van olyan hogy a bank hozzá nyulhat szüleid dolgozához? Föleg ha neked semid sincs ott

Figyelt kérdés
2014. febr. 14. 14:11
 1/9 anonim ***** válasza:
nem lehet érteni, hogy mit kérdeztél, írd le rendesen
2014. febr. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést én sem értem.. Milyen dolgokhoz nyúlhat hozzá??
2014. febr. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha a szüleid lakásán van az állandó lakcímed, akkor pl amit nem tudnak számlával bizonyítani, hogy az övék az viheti a végrehajtó pl.
2014. febr. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Előfordulhat.
2014. febr. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

'''''''''''''''pl amit nem tudnak számlával bizonyítani,'''''''''''''''


a végrehajtási törvényben nem ez van leírva, hanem az, hogy amiről feltételezni lehet, hogy az adósé. Ebből az következik, hogy amiről nem lehet, azt nem vihetik. A végrehajtót a lefoglalásnál, ha tájékoztatod, hogy az nem az adósé, hanem valaki másé, ilyenkor nem feltételezheti már az ellenkezőjét. Egyébként is, a feltételezett tulajdon, csak akkor életszerű, ha nincs olyan személy jelen, aki felvilágosítást adna róla. Pl. feltörik a lakást és nincs ott senki.


A lakcím vagy tartózkodási hely, egyáltalán nem jelenti, hogy az ott lévő ingóságok, annak a tulajdona, aki oda be van jelentve. Sőt, azt se jelenti, hogy annak a tulajdona, akinek a nevén van az ingatlan. lakcímbejelentéssel nem szerezhető tulajdon,


Gondolj bele, ha mondjuk egy szállodába vagyok bejelentve és tartozásom van és végrehajtanak, akkor nem viheti el a végrehajtó, a szobalány kabátját. vagy albérletben vagyok több bérlővel és az albérlőtársam telefonját se viheti el, az én adósságom fejében.


Ez csak egy népi legende, és a bankosok és egyéb behajtők ijeszgetése. A valóság az, hogy az ingatlan tulajdonosának be se kell engednie a végrehajtót, és ha akapuban nyilatkozik, hogy nincs itt a személynek semmije, minden az övé, ennyi minden esetben elég, hogy az eljárás eredménytelen legyen.


A zalatnai Sarolta esete, amikor semmit se tudtak tőle foglalni, kivéve egy konyhabútort, amiről igazolva lett, hogy a zalatnai tulajdona volt, mert szerződés volt róla korábbról.

2014. febr. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy szállodában nem lehet állandó lakhelynek bejelenteni, így hülyeség amit írsz.
2014. febr. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ez valoban igy lehet ahogy irtad?? hogy nem nyulhatnak semihez mivel nekem ott semim sincs.
2014. ápr. 14. 17:30
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnos a végrehajtási törvény egy kalap szar, már régen elavult. Az, hogy mi feltételezhető és mi nem, egy elég szubjektív dolog. Az biztos, hogy csak a te tulajdonodban lévő ingóságokat lehet lefoglalni. Ha más ingóságát foglalja le, akkor igénypert kell indítani.
2014. ápr. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nekem semim sincs ott és semi nincs az én nevemen. minden a szüleimé a ház meg a bene lévö butorok.
2014. ápr. 23. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!