Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kötöttünk egy kölcsönadási...

Kötöttünk egy kölcsönadási szerződést. Én már visszafizettem neki de még mindig követelőzik. A szerződésen nincs dátum mikor lett írva csak hogy meddig kell visszafizetnem és egy tanú írta alá az is a felesége. Kell tartanom jogi következmény miatt?

Figyelt kérdés

2014. febr. 24. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Én már visszafizettem neki de még mindig követelőzik."


Ha visszafizetted, akkor arról van egy banki kivonatod, amin látszik, hogy átutaltad neki, avagy egy papírod, amin aláírta, hogy kifizetted, mikor, mennyit.


Ha ezek közül valamelyik megvan, nincs mitől tartanod.


Ha olyan marha voltál, hogy csak úgy odaadtad a kp-t, akkor magadra vess, ki kell fizetned újra.

Ezúttal tedd okosabban.

2014. febr. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

(Hogy lehet szerződést dátum nélkül és egy tanúval megírni? Nekem már az is kérdéses, hogy rendes keltezés nélkül érvényes-e.)


A kérdés az, hogy te tudod-e bizonyítani, hogy kifizetted-e a tartozásodat (pl. banki átutalásokkal), és hogy mikorra. Ha igen, akkor nincs mitől tartanod.

2014. febr. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Igazolni tanúkkal tudom a visszafizetést de papírom nincs róla
2014. febr. 24. 11:18
 4/6 anonim ***** válasza:

Legközelebb ne csinálj ilyet. Akkor add vissza a pénzt, ha aláírja a papírt, hogy visszakapta. Vagy add fel postán a pénzt neki, vagy bankon, azokról automatikusan van nyom.


A tanúk neccesek. Ha egy van, valószínűleg elveszted a pert. Ha több van, de hozzád köthetők - család, vagy jó barát, akkor valószínűleg veszíteni fogsz...

2014. febr. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A mai világban, aki így fizet vissza tartózást BALEK-nak nevezik, sajnálom de ez van!
2014. febr. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
7%
A mai világban, aki -----------fizet vissza tartózást BALEK-nak nevezik, sajnálom de ez van!
2014. febr. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!