Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ilyen esetben hogy működik a...

Ilyen esetben hogy működik a hitelfelvétel? Fundamenta.

Figyelt kérdés
Nagyszüleim a Fundamentánál lakáselőtakarékosságit gyűjtenek nekem (én vagyok a kedvezményezett), 4 év 4 hónapos futamidővel, 20.000 Ft-tal fizetve. Ez jövő évben fog lejárni, akkor szeretnénk költözni is. Ahhoz, hogy a szerződéses összeg meglegyen, szükség van a támogatott hitelre. Ezt kiknek adják? Ugyanolyan feltételei vannak, mint a "normál" lakáshitelnek? Egyetemen tanulok, mellette gyes-en vagyok, nincs munkám. Így akkor hogyan lehetne megoldani, hogy a szerződéses összeg meglegyen? Van valamiféle korhatár, amely felett nem adnak hitelt?(ha pl. nagyszüleim felvennék..)
2014. febr. 25. 14:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A fundamentás hitel nem normál hitel.

A 4 év 4 hónap futamidő mire vonatkozik? Az az ablak, és hosszabb távú a szerződés? Vagy teljesen lejár?


Annyit kell tudni az ilyen hitelekről, hogy a törlesztőrészletet két felé kell fizetni. A banknak a kamatot fizeted csak, a fundamentának meg a tőkét.

Amikor eltelik a vállalt idő, pl 5 év, akkor a fundamentába addig fizetett tőkerészből a hitelt részben kiegyenlítik. Előtörlesztés magyarul.

Ezután ugyanúgy kell fizetni tovább a fundamenta megtakarítást, valamint a kamatokat a banknak, ami valamennyivel kedvezőbb lesz az előtörlesztés miatt.


A hitel felvételének is és a lejárati idejére vonatkozóan is van felső korhatára.

Pl 65 éves korban le kell járnia. Tehát ha nagyszüleid 60 évesek, akkor 5 évre kapnak hitelt.


Szerintem mielőtt bármibe beleugranátok, beszéljetek szakemberrel. Ne a fundamentával elsősorban, hanem hitelközvetítő irodával, aki el tudja mondani, hogy a jelenlegi helyzetbe jó-e egyáltalán ez a megoldás.

2014. febr. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a gyors válaszod! A 4 év 4 hónap a teljes lejárati idő, tehát 2015. májusa.

Mivel addig még van idő, ezért még csak itt érdeklődöm, később persze utánajárunk majd a dolgoknak személyesen is bankoknál, fundamentánál.

De akkor gondolom nekem nem adnak hitelt, mivel nincs jövedelmem.

2014. febr. 25. 15:14
 3/11 anonim ***** válasza:

A kérdés, hogy elég-e nektek a 3.220.000. szerződéses összeg a vásárláshoz?

Ha elég akkor ti már csak lakáskölcsönt fogtok felvenni, ami most jelenleg 3,9%-os kamatú.

Ha nem elég akkor emelni kell a szerződéses összegen, abban az esetben azonnali áthidaló kölcsönt, vagy áthidaló kölcsönt fogtok felvenni.

2014. febr. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

(Az előttem válaszoló nem a Fundamenta szerződéses összegének megigénylését írta le, Ő egy másik hiteltípust próbált leírni, de azt is kicsit összekutyulta:))


Egy példa (ha ilyen megtakarításotok van):


Szerződéses összeg 3.220.000Ft

hitelrész 1.918M Ft

havi részlete 56 hónapig 56.511Ft


A hitelrészt meg lehet igényelni úgy, hogy jövedelmet pl a nagyszüleid igazolnak, Te viszont nem kérheted a hitelt önállóan, mert nincs banki szempontból értékelhető jövedelmed.


A megtakarítási idő lejáratakor igényelhető hitel nem állami támogatású, de tény, hogy nagyon kedvező a kamata.


Amennyiben a havi 20.000Ft-okat mindig időre megfizették a nagyszüleid, akkor egyszerűsített elbírálási módra számíthatnak, de pl ha ez a hitelösszeg nem lesz elég a vételár kifizetésére és több pénzre lesz majd szükség a vásárláshoz, az már más helyzet, akkor már szigorúbbak a hitellel kapcsolatos feltételek.


Mivel 1,5M Ft fölötti hiteligénynél már kötelező az ingatlan fedezet, arra is figyelni kell, hogy nem fogad el a Fundamenta fedezetnek nagyon alacsony értékű ingatlant.

2014. febr. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

javítás!!!


bocs, a havi részlet 38.511Ft 56 hónapig (elnézést az elírásért)

2014. febr. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem, nem a szerződéses összeg megigénylését írtam le(??? Amúgy az mi?), hanem ha lejár a megtakarítása jövőre igényelheti a lakáskölcsönt hozzá!


Kérdező, ezek összetettebek annál, minthogy itt bárki írásban tudjon tájékoztatni! Kérdezd a személyi bankárt, akinél kötöttétek a szerződést!

2014. febr. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A legelső válaszra értettem az előbbi megjegyzésemet, csak mire megjelent a válaszom, elém kerültek újabbak:)
2014. febr. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló kicsit öszekeverte a dolgot, tereljük ezt vissza a normál mederbe:


Az első és legfontosabb: Fundamentás termékről csak a Fundamentánál érdeklődj! Ugyan ki tudna tőlük pontosabb felvilágosítást adni a saját termékükről?

Ha neked nincs jövedelmed, nem tudsz hitelt felvenni, ez alap. A nagyszüleid a szerződők, ők igényelhetik a lakáskölcsönt, ha nyugdíjasok, akkor is, sőt...!

Az az info igaz, hogy a hitel lejártakor nem lehetnek 65 évnél idősebbek.

A hitelfelvétel feltételei többé-kevésbé olyanok, mint egy banki hitel esetében, csak alacsonyabb a kamat és nagyobb az esélye a pozitív hitelbírálatnak.

2014. febr. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:


Mivel a hitelt is a Fundamentától veszed fel, egy bankkal sincs dolgod, ezt is tévesen írta az első válaszoló.

2014. febr. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A harmadik válaszolónak: a Fundamenta lakáskölcsön kamata nem jelenleg, hanem már 16 éve 3,9%.
2014. febr. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!