Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Sajnálatos módon édesanyám a...

Oszi001 kérdése:

Sajnálatos módon édesanyám a héten elhunyt! Mennyit kel majd fizetnem? (kérdés lent)

Figyelt kérdés
A Kérdésem a következő lenne:Van 3 millió forint jelzálog hitel a házon amit örökölni fogok + egyéb bankoknál 2,5 millió egyéb hitele az ingatlan értéke 4 millió, mennyit kell majd ebből visszafizetnem ( mivel hogy a hiteleket is örökölni fogom)?

2014. márc. 1. 22:50
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

Részvétem. :(

Ha az ingatlan 4 milliót ér, a hitelek pedig 5,5 millió, akkor az ingatlan értékesítése után még 1,5 milliót kell fizetned a banknak.

Ha visszautasítod az örökséget (az ingatlant), akkor a hitelt sem fogod örökölni, akkor nem kell fizetned semmit.

2014. márc. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az ingatlan marad a tulajdonomban tehát nem szándékozom sem értékesíteni sem pedig lemondani róla!Ilyen esetben is "csak" 1,5 milliót kell visszafizetnem vagy csak én értettelek félre?
2014. márc. 1. 23:00
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
ha az ingatlant nem akarod eladni (tehát meg akarod tartani) akkor természetesen mind az 5,5 millió hitelt vissza kell fizetned.
2014. márc. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

Részvétem!


Sajnos félreértetted! Ha meg akarod tartani az ingatlant, akkor 5,5 milliót kell kifizetned. Egy 4 milliós ingatlan esetében, ez nem tűnik túl jó döntésnek. Persze ha érzelmi okai vannak, akkor az más kérdés...

2014. márc. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem a teljes hiteltartozást megörökölted, így mindet visszakel fizetned.
2014. márc. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az számít valamit hogy az ingatlan felének én vagyok a tulaja?
2014. márc. 2. 18:11
 7/9 anonim ***** válasza:

Hogy ti mekkora marhaságokat írtok!!

Adósságot csak az örökölt vagyon értékéig örökölsz. Negatív örökség nincs! Tehát ha 4 millát ér a ház, 4 millát kell "csak" kifizetned! Ill.ha a fél ház a tied, akkor gondolom csak 2 milla értékű házrészt örököltél- ill.ennek megfelelő tartozást. De az önkormányzatnál úgyis felveszitek a hagyatéki leltárt, ott is kaphatsz infot az ügyintézőtől!

2014. márc. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, senki se ír marhaságot, olvassál már! Azt írja mindenki, hogy ha lemond az örökségről, akkor semmit se kell fizetnie. De mivel nem mond le, így örökli a tartozást (is!)
2014. márc. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De csak az örökség értékéig!
2014. márc. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!