Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jó ötlet most a magyar tőzsdén...

Jó ötlet most a magyar tőzsdén befektetni? A Telecomra gondolok mondjuk.

Figyelt kérdés

2014. márc. 7. 21:19
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
fertőzést kapsz ha belevágsz
2014. márc. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az. Vesd össze a magyar és mondjuk a német vagy az amerikai tőzsdeindexek teljesítményét az elmúlt néhány évben. A BUX alig több, mint felét éri a válság előtti maximumának, a nyugati indexek mind új csúcsra mentek azóta.


Ez persze jelenthetné azt is, hogy a magyar piac rettenetesen alulértékelt és nagyon megéri venni, de szerintem nem ez a helyzet. Hanem az, hogy ha ma Magyarországon egy cég pénzt merészel keresni, akkor arra azt mondják, hogy extraprofit, és kivetnek rá valami csinos kis különadót.


A Telekom a fenti általános helyzetnek az egyik konkrét megnyilvánulása. Néhány éve az a cég még 50 forint osztalékot fizetett részvényenként. Nem emlékszem pontosan, de lehet, hogy volt 70 Ft-os év is. Az idei évre a közgyűlés már döntött a 0 forintról, és jövőre sem kell másra számítani.


Van viszont még egy fontos szempont, a kivezetés. Bár az anyacég cáfolta, hogy be akarná olvasztani az anyavállalatlatba, az erre való spekuláció nem teljesen alaptalan. Az elmúlt hónapok erősödése is ennek tudható be szerintem. Ha nem is most, valamikor egy-két éven belül simán megtörténhet.


De amíg nem következik be a politika részéről valamilyen markáns gazdaságpolitikai fordulat, addig a magyar tőzsdére nem érdemes befektetni. Én ilyen fordulatra a következő 4 évben nem számítok. Ez persze csak magánvélemény.

2014. márc. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!