Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Inkasszó van a számlámon...

Inkasszó van a számlámon tegnap kaptam fizetést és az egészet elvették, ezt megtehetik? Egy forintot se tudtam kivenni!

Figyelt kérdés
kedden bemegyek ezekhez de ugy se fogják,visszaadni tuti lesz valami kifogásuk totál kivagyok
2014. márc. 8. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Számlainkasszó esetén igen, megtehetik, hogy akár a teljes számlán lévő összeget leemelik.
2014. márc. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ugyanis nem keverendő össze azzal, hogy a munkahelyeden a munkabéredből mennyit tilthatnak le
2014. márc. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha csak bizonyos összeget vontak le, akkor a maradékot felveheted a bankban.
2014. márc. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

számlainkasszó esetén sem vonhatja az egészet, ha magánszemély vagy. A végrehajtási törvény alapján:


79/A. § (1) A pénzforgalmi szolgáltatónál kezelt, az adóst megillető pénzösszeg teljes összegben végrehajtás alá vonható, kivéve a természetes személyt megillető pénzösszegeket, amelyek végrehajtás alá vonása a (2) és (3) bekezdés szerint történik.

(2) A pénzforgalmi szolgáltatónál kezelt, természetes személyt megillető összegből az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének négyszerese feletti összeg korlátlanul végrehajtás alá vonható, az ez alatti összegből pedig az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összege és az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének négyszerese közötti rész 50%-a vonható végrehajtás alá.

(3) A pénzforgalmi szolgáltatónál kezelt, természetes személyt megillető pénzösszegnek mentes a végrehajtás alól az a része, amely megfelel az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének. Ha a végrehajtás gyermektartásdíj vagy szüléssel járó költség behajtására folyik, ennek az összegnek az 50%-a is végrehajtás alá vonható.

(4) E § rendelkezéseit a pénzforgalmi szolgáltató által több szerződés alapján kezelt, adóst megillető együttes összegre kell alkalmazni.


A kérdés, hogy mi alapján foganatosítottak beszedési megbízást.

Összegszerűen a számlán kell hagyni:

28.500 Ft-ig a teljes összeget.

28.501 Ft és 114.000 Ft közötti összeg felét.


Tehát ha 76.000 Ft érkezett a számlára, abból

28.500 +(76.000-28.500)/2=28.500+23.750=52.250 Ft-ot a banknak ki kell fizetni, a többit a letiltásra át kell utalni.


Ha hétfőn bemész a bankba, ezt rendezni fogják veled, és a vh. alól mentes összeget visszaírják.

2014. márc. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%

jaj de bírom, érdekes, a jogaid érdekelnek,a kötelességeid nem annyira...

Fizettél volna, amikor kellett. Így jártál.

Menj be a bankba, a mentes részt megkapod.

2014. márc. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
10%

Lófact kapsz vissza. Tőlem elkoboztak egy kocsit, ami nem az én nevemen volt, hanem a volt nejem nevén, akitől 5 éve elváltam. Szóltam hogy adják vissza, de letették a telefont. Ezt 8 alkalommal tették meg, hogy letették amikor hívtam őket. Leveleket lecarták, nem is válaszoltak. 2 év múlva lett jogerős ítélet, és kiderült, hogy elárverezték a kocsit. A tulaj nem kapott semmi pénzt én se. Azt mondta a másodfokú bíró, hogy rendkívüli jogorvoslatot kell kérni, de nem tudja, hogy ennek van-e határideje és hogy lejárt-e az a határidő. D I S N Ó K ezek mind. Az ügyvédnek mondtam, hogyha visszaszerzi a pénzt, akkor az övé lehet mind. De nem vállalta.


No azóta nem fizetek semmit, de semmit. Ott rúgok beléjük ahol tudok és nem kell kerül sokba.

2014. márc. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
jobbágynak nincs joga
2014. márc. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ne hasonlítsd a kocsit az inkasszóhoz, közük nincs egymáshoz.
2014. márc. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!