Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Igy visszavonható a feljelentés?

Igy visszavonható a feljelentés?

Figyelt kérdés
Vaterázok!sajnos nem voltam gépközelben kifizették a megvásárolt árút 2ezer ftot! Mondtam h feladom masnap de lekellett mennem falurata dédit gondozni mütétje után volt és nem maradhatott egyedül.mobil netem volt de semmit nem töltött be! A lényeg h ma jöttem meg és kaptam a fenyegetözö leveleket. H a nem utalom visszathétfőig akk megteszik a feljelentést!amint láttam rögtön vissza utaltam a pénzt a csomagért meg bementem a postára mivel az email olvasása elött feladtam!de irták h nem kell,stb hozzá téve h ő is meg atfelesége is rendör semeddig sem tart megírni neki a feljelentést!most az érdekelne ha ma utaltam vissza és megtette a feljelentést hétfőn akkor az ügy folytatodik?a másik meg h írja h rendőr stb és ezzel végülis fenyegetőzik h megteheti semeddig sem tart neki,ez jogos?irtam emailt is nem irtak meg smst is de még arra sem reagáltak.most szamithatok következményekre?jah azt elfelejtettem írni h a hölgy kb 3hétre rá rendezte a pénzt én nekem az utalástól szamitva ez a 7.napom!
2014. márc. 19. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:

A történet szempontjából lényeges elem a rendőri munkára hivatkozás, ha van rá bizonyítékod. Ugyanis ez hatalommal való visszaélés, vagy valami hasonló megnevezésű BÜNcselekmény.

Nem ismerem az ilyen adok-veszek ügyletekhez tartozó jogszabályokat, de a hét nap érzésem szerint belül van. Ha váratlanul kellett utaznod, az is mentő ok (nem vagy rosszhiszemű csaló)

2014. márc. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod! Igen ha valóban rendőr akkor bizony visszaél ezzel a helyzettel! Csak ez azért szomorú mert ahogy a hölgy gyeden van én is gyeden vagyok és ő a megvásárolt terméket 3 hét mulva fizeti mert nem fért bele a keretbe én megértettem sőt még ajándék kisruhákat is tettem neki a csomagba nekem is sokat jelentett volna akkor az a 2ezer ft de megértettem,nem nyagadtam nem fenyegetőztem és ezt kaptam vissza sajnos!
2014. márc. 19. 15:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem jelentettek fel, csak fenyegetőztek.

Amúgy ez nem is bűncselekmény, tehát nincs mi miatt aggódnod.

2014. márc. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat! Tegnap visszaírt az úriember!egy kalap alá vett a sok bűnőzővel csalóval,akiket mar kihalgatott ilyen ügyekben! Megmertem neki írni h nekem is jól jött volna az a 2000ft akkor amiért a felesége vásárolt ezelött 3 hete pár napja utalt! És erre h nehogy már nekem álljon feljebb! Meg h nézzek utána annak h mi a hatalommal való vissza éllés,mert burkoltan megemlítettem ezt is neki,meg a legjobb h ebben a levélben elég szépen 'alázott'és irta h ő lezárta a beszélgetést és inentől ha isok az zaklatásnak minősűl és lehetnek következményei!:-)na már most ugy vissza írtam volna h mit képzel!jah a feljelemtést megszüntette mivel megkapta a pénzt!lehet kamuzott a feljelentést illetően!a másik most öszintén,rendőr amit hangoztat a felesége is az aki gyeden van 3gyerek van,és ezek nemtudnak hónap elején 2ezer ft kifizetni?a 3 gyerekre többet kapnak mint én gyedet,és az ilyenek megtehetik!!!mondtam neki h járjon utana anak amit mondtam h mi történt mért nem tudtam írni utalni,de egyszerübb ennek egykalap alá venni az embereket és nem törödni az igazsággal!ezért tart az ország ott ahol tart...jah meg amint elolvastam a 10üzenetét melyben írja h semeddig sem tart aztán majd tartott neki a feljelentés rögtön utaltam nehogy gond legyen!és szerhntem sokan vannak igy ha kifognak egy ilyen fenyegetöző kedves embert rögtön utalnak nehogy komolyan beváltsa a fenyegetőzést mert az több lenne mint 2e ft,de ennek az agyon iskolázottnak mondhatott az ember igazat,ő szerinte kamuztam stb.hihetetlen.biztos van ott pénz általában azok az ennyire fukarok v csak siman nem akartak amit megvettek! Na de stresszes biztos szegényke élete szerencsére fiatalon nyugdíjba mehet.aki ndh tényldg dolgozik és idegeskedik nap mint nap annak még járókerettel is menni kell majd dolgozni!! Tisztázván atdolgokat nekem ezzel az egy szolgálunk és vé... Emberrel van bajom,nem veszem egy kalap alá őket mint ahogytő teszi tette!
2014. márc. 20. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!