Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankszámlaszám (Norvég)?...

Bankszámlaszám (Norvég)? Segítséget kérek!

Figyelt kérdés

Még ma el kéne indítanom egy utalást norvég bankszámlára, de több gondom is adódott.

1./ A bankszámlaszám 8. számjegyét nem tudom biztosan elolvasni. 3, vagy 5 tűnik valószínűnek, de nem kizárt 2, illetve talán még a 7 sem. Így néz ki a szám: 68013-21?34-4. Valahogy meg lehet-e állapítani a 8. számjegyet?

2./ Mivel nemzetközi utalás, kellene az IBAN előtétes szám. Az is megállapítható valahogy?

Sajnos most nem tudom elérni azt, akié a számla, és bankban sem tudok most érdeklődni.

Nem alaptalan a reményem, hogy itt segítséget kaphatok, hisz annyi reménytelen esetre olvastam már megoldást!

Nagyon köszönöm, ha valaki segíteni tud!



2014. márc. 30. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a bank swift kódja megvan, talán tudok segíteni.
2014. márc. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vagy a bank neve
2014. márc. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A 8. (számjegy továbbiakban: szj) az 5-ös.

Próbálkoztam olyan oldalakkal, amelyek kiszámolják, ellenőrzik az IBAN kódot. Ezeknél, 0-tól 9-ig bármit írtam 8. szj-ként, elfogadták, és generáltak hozzá IBAN kódot. Vagyis a számlaszámot nem ellenőrzik, így nem derült ki, hogy melyik 8. számjegy a jó.

Ezért kerestem a norvég bankszámlák ellenőrzőséről leírást. Azt találtam, hogy a norvég bankszámlaszám 11 jegyű, az utolsó az ellenőrző szj. Az 1. tíz számjegyet balról jobbra, egyesével, ismétlően meg kell szorozni 5, 4, 3, 2, 7, 6 szj-ekkel, a szorzatokat össze kell adni, majd ehhez még hozzá kell adni a 11., ellenőrző szj-et. Akkor jó, ha ez az eredmény maradéktalanul osztható 11-gyel. Ez itt csak akkor teljesül, ha a kérdezett 8. szj. 5-ös. (Ez szerepelt a feltételezett számok között.)

Ezután nem feltétlen bíztam az IBAN kódot kiszámoló oldalakban, és én számoltam ki (ország betűkód, ennek számkódja, modulo 97 stb.), és 75 lett, a kikeresett betűkóddal együtt NO75. (Egyébként ezt helyesen generálták az oldalak.)

A teljes szám: NO7568013215344.


Remélem minden helyesen jelenik meg, mert már nemegyszer jártam úgy, hogy sok számot tartalmazó esetekben a megjelenített válasz formája hátrányosan módosult, sőt, karakterek is tűntek el, illetve változtak meg.

2014. márc. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Elég meggyőzőnek érzem, megpróbálom. Nagyon szépen köszönöm!
2014. márc. 30. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!