Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Férjem önzősége miatt marad a...

Férjem önzősége miatt marad a tartozásom és utcára kerülök a kislányommal, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Banki hitelt vettünk fel a férjemmel, hogy lakást vegyünk. A házasságunk csődbe ment, megcsalt, válni szeretnék. A lakást elárverezik a fejem fölül mert a férjem kiment nemrég külföldre dolgozni kihúzva magát a fizetés alól, én pedig itthon maradtam a kislányommal tök egyedül. Nem akarja aláírni a papírokat hogy a lakást eladhassuk a vagyonkezelőnek, és a bank elnézné méltányossági alapon a tartozást, így lakás nélkül de legalább adósság nélkül újra kezdhetném az életem a kislányommal.

Mit tehetnék, pert indítani lehet ellene, vagy ilyenkor mit lehet tenni??

SÜRGŐS lenne megtudnom a lehetőségeimet, mert fél lábbal az utcán vagyunk a kislányommal, nagyon félek, a férjem pedig azt mondta ha rajta múlik, tönkretesz, nem érdekli az sem, hogy a lányunkkal is kicseszik... :(



2014. ápr. 1. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:
36%

1. Keress munkat. Ha mar valni akartal, akkor gondolom meg tudsz allni a magad laban?


2. Egyebkent mindenkepp beszelj valahogy a gyamuggyel, kiskoru vedelmerol van szo, talan tudnak lepni valamit, hogy eladhato legyen a lakas.

2014. ápr. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Válás, vagyonmegosztás (kötelezettségek megosztására is sor fog kerülni), gyermektartási díj megállapítása iránti kérelem.


Ezt követően - mélyen ár alatt, ha egyáltalán...- de a saját részedet is tudod akár eszközkezelőnek is értékesíteni.


Sürgősen tedd meg a JOGI lépéseket a házasság felbontására.

Keresetlevelet szakszerűen megírnak, pontos jogi tanácsot adnak az ún. bírósági panasznapi ügyintézésen teljesen ingyen.

A bíróság honlapján tájékozódj, hogy a lakóhelyed szerinti bíróságon ez pontosan mikor van (hetente általában 1*).


Ne várd a sült galambot kérlek, hanem LÉPJ.

Addig, amíg mindez lezárul, igyekezz legalább egy albérletre való kauciót és első havi bérleti díjat összegyűjteni, hogy ne érjen váratlanul, ha menni kell.

Esetleg ebben a szorult helyzetben kérdezd meg a szüleidet, más rokonokat, hogy időlegesen be tudnának-e fogadni benneteket.


ne ijedj meg, ne higgy a fenyegetéseknek, a férjed jelenléte NEM szükséges a házasság felbontásához, sem a vagyonközösség megszüntetéséhez (bár jelenlétének hiánya meghosszabbítja a folyamatot).

2014. ápr. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak:

1. Évek óta dolgozom, sosem a férjem tartott el!!

2. Vonják a fizum 50%-át, mivel hiába kettőnk tartozása, mivel ő kiment vele nem foglalkoznak, így tőlem vonják!!!

Hiába keresnék jól, ha leveszik a felét! Ennyiből nem tudom magunkat fenn tartani.

2014. ápr. 1. 13:55
 4/5 anonim ***** válasza:
jól megszívattak
2014. ápr. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1. Azonnal ügyvéd!


2. Gyámüggyel én várnék, adott esetben majd jól fognak jönni, de egyelőre nem kell őket bevonni, nehogy úgy ítéljék meg, hogy veszélyben van a kislány és rögvest magukhoz is vegyék. (Erről ügyvéd szintén tud részleteket)


3. Menj be a bankba tárgyalni, tárd fel mi a helyzet. Nem vadállatok dolgoznak ott, szoktak segíteni.

2014. ápr. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!