Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Meg lehet bízni a Google Play...

Meg lehet bízni a Google Play Áruházban? Nem fogják leszívni az összes pénzt, ha meg akarok venni egy játékot? [Bővebben lent]

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy a szüleim nem engedik, vagyis hát nem akarják megadni a bankkártya számukat, mert attól félnek, hogy visszaélnek vele és leszedik az összes pénzt...

Igaz ez?

Vagy ha nem, akkor hogy tudnám őket meggyőzni? :/



2014. ápr. 18. 21:50
 1/8 anonim válasza:
Igen, megbízhatsz a világ legnagyobb internetes keresőjét birtokló cégben. Nem abból gazdagodtak meg, hogy magyar átlagkereseteket loptak el bankkártyákról.
2014. ápr. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak sajnos a szüleim ezt nem így látják... :/
2014. ápr. 21. 12:27
 3/8 A kérdező kommentje:
Hogyan tudnám ôket meggyôzni? :/
2014. ápr. 23. 18:12
 4/8 anonim válasza:

Kérdezd meg, hogy és nekik mi a kezdőlapjuk...


De ez csak akkor működik, ha a Google az. És akkor mondhatod, hogy nahát, ők is megbíznak benne. :D


Amúgy a sötét emberekkel nem lehet mit kezdeni.

2014. ápr. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ismerik a Google-t, bár azt ritkábban használják.

De sajnos nem tudtam őket meggyőzni...

Valami egyéb tippek?


Vagy esetleg ha nyitnák egy junior bankkártyát, arról nem lehetne megvenni játékokat?

2014. ápr. 26. 14:39
 6/8 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva én sem adnám meg. Mondjuk én nem attól félnék, hogy a Google "szívja le" a pénzt, hanem attól, hogy a rendes bankszámlámhoz hozzáférést biztosítsak egy eszközről, ami adatokat tárol és amiről éppen ezért bármikor lelophatók.

Nyilván azért ennek nagyon kicsi a valószínűsége, de én sem aludnék nyugodtan, ha a telefonomon el lenne tárolva a bankkártyám száma, tudod, az ördög nem alszik...


Ezért én ezt úgy oldottam meg, hogy a rendes számlámhoz igényeltem egy webkártyát (az OTP így hívja, de biztos más banknál is van megfelelője), ami gyakorlatilag egy külön, virtuális alszámlához kapcsolódik. Erre a rendes számláról át lehet rakni pénzt (ingyen) és az áruházi vásárlásokat bonyolító "Pénztárca" alkalmazásban ennek a számát adtam meg. (Én mondjuk Windows Phone-os vagyok, de a Google Play gondolom ugyanilyen elven működik). Ha illetéktelen kezekbe kerülne a telefon vagy csak simán megszerzik a kártya adatait, akkor is csak egy olyan számlát tudnak megcsapolni, amin kb. 800 forint van.

Az OTP-nél a Jump és a Net számlacsomagokhoz jár ilyen, Juniorhoz szerintem nem, de utána kell nézni.


De elve... a szüleid számlája, miért adnék meg NEKED az adatait? Ez a "Google leszívja a pénzt" dolog tényleg butaság, de alapvetően egyetértek az aggályaikkal.

2014. máj. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


Ha nem félnének ettől a dologtól, hogy leszedik a pénzt akkor nekem megadnák a kártyaszámukat, mert szerintem megbíznak bennem...

Meg én sem vásárolgatnék össze-vissza minden hülyeséget.

Csak azt ami tényleg jó és meg akarom venni eredetiben.

2014. máj. 2. 22:45
 8/8 SleepyClaus válasza:

Igen, megbízható!

[link]

2014. júl. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!