Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a fundamentás megtakarításu...

Ha a fundamentás megtakarításunkhoz a kölcsönt hamarabb fel szeretnénk venni (6 év után) van valami "következmény"? 10 évesre kötöttük. Akkor azt mondták egyszer bármilyen módosításra lehetőség van.

Figyelt kérdés
2014. ápr. 24. 07:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Akkor nincs más hátra, mint hogy kitartást kívánjak! :)
2014. ápr. 27. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

a 2/11-el kapcsolatban:

Ha 6.évben fel akarjuk venni a fundit,akkor ugye áthidaló kölcsönt veszünk fel (5,9%),utána még fizetnünk kell a megtakarítást is még 4 évig? plusz ugye a hitelt?


:)

2014. ápr. 28. 07:12
 13/22 A kérdező kommentje:
Azt nem értem,hogy 4 évig miért kell fizetni még a megtakarítást,ha ugye módosítással megszakítjuk a 6.évben.
2014. ápr. 28. 07:13
 14/22 anonim ***** válasza:

Megtakarítási időszakon belül kapsz állami támogatást!

Hitelen belül fogod fizetni a megtakarírást, ha korábban igényeled a lejáratnál.

2014. ápr. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
akkor az állami támogatást 10 évre megkapjuk?
2014. ápr. 28. 09:32
 16/22 anonim ***** válasza:

te figyu már!

Hol a személyi bankárod, aki válaszolna a kérdéseidre?

Vele kéne ezt megbeszélnek, mert így és itt nem lehet érdemben konkrét válaszokat adni!

Csak ha ismerjük a hátterét az egésznek!

Azt meg nehéz interneten keresztül leszűrni!

Általánosságban sok mindenre lehet választ adni, de az a te konkrét esetedre nem biztos, hogy igaz lesz!

2014. ápr. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, lehet, hogy félreértés volt köztünk. Ha jól értettem, ti kötöttetek egy szerződést 10 éves futamidőre. Vagyis 10 évig fizettek be x összeget, majd -eredeti terv szerint- lejáratkor felveszitek hozzá a lakáskölcsönt is. A kettő együttes összege a szerződéses összeg. Na: amikor azt mondtad, hogy korábban szeretnél a pénzhez jutni, azt úgy gondoltad, hogy a szerződéses összeg mértéke ne változzon? Mert ebben az esetben csak az áthidaló kölcsönnel működik a dolog. Ilyenkor az történik, hogy a megtakarítási futamidő lejárata előtt veszitek fel a teljes SZÖ-t. Vagyis törleszteni is a megtakarítási időszak alatt kezdtek. A megtakarítási időszak végéig ti továbbra is fizetitek a vállalt havi megtakarítást, ami a számlátokra kerül, plusz az időarányos kamatot fizetitek, ezt már a törlesztés részeként. Majd a megtakarítási időszak végén, amikor a számla a kölcsön-szakaszba ér, visszacsökken a fizetnivaló, hiszen onnantól már fix 3,9%-os kamattal fizetitek a tarifatábla szerint meghatározott havi törlesztőt. Tehát te szerződsz X összegre, ennek alap esetben 40%-a a megtakarítási rész, 60%-a pedig a hitelrész. Ha korábban akarod EZT AZ ÖSSZEGET megkapni, akkor él az, amiről fentebb írtam. De ha -teszem azt- visszamódosítod a számládat mondjuk 6 évesre akkor arányosan a szerződéses összeged is kevesebb lesz. Tehát ha ti mondjuk az optimális havi 20 ezret teszitek félre, akkor a számlátok szerződéses összege 6 400 000 Ft. Ha visszamódosítjátok a futamidőt 6 évesre, de úgy, hogy rendesen lejáratkor veszitek fel a kölcsönt, akkor a szerződéses összeg 5 000 000 Ft. Hiszen 6 év alatt értelemszerűen kevesebb összeg takarítható meg, ami ugye a mindenkori szerződéses összeg 40%-a, állami támogatással együtt.
2014. ápr. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Személyi bankár az lenne,akivel megkötöttem anno? Ő már nem dolgozik abban a bankban.


Másik válaszoló:

Köszönöm,igen erre gondoltam ("amikor azt mondtad, hogy korábban szeretnél a pénzhez jutni, azt úgy gondoltad, hogy a szerződéses összeg mértéke ne változzon? Mert ebben az esetben csak az áthidaló kölcsönnel működik a dolog.")

Hálás vagyok a válaszodért. :-) Megvilágosodok lassan. :-)

2014. ápr. 29. 06:22
 19/22 anonim ***** válasza:
Akkor innen eredt a félreértés. :)
2014. ápr. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Akkor a következő a teendőd:

Megynyitod a www.fundamenta.hu oldalt

Felhívod a call centerüket, és kérsz másik személyi bankárt!

Ő majd segít neked!


És nem tudom kinek kötekedés ez, de pl.egy ilyen fontos ügyben, mint a hiteligénylés, én pl.szeretek szakszerű segítséget kapni. itt nem lehet sem szakszerű tanácsot adni, sem pedig azt kapni!

2014. ápr. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!